למ''ס: ירידה במכירת דירות חדשות בבאר שבע, עליה מרשימה בנתיבות

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת הבוקר, חמישי, סקירה של שוק הנדל''ן, ממנה עולה כי חלה ירידה במכירת הדירות החדשות בב''ש. לעומתה, בנתיבות, בה חלה עליה של 87%
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: דני בלר (הדירות אינן קשורות לכתבה זו)

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת הבוקר, חמישי, את סקירת הנדל''ן התקופתית, ממנה עולה כי חלה ירידה במכירת הדירות החדשות בבאר שבע: בחודשים מרץ-מאי 2021 נמכרו בעיר 213 דירות חדשות, לעומת 210 דירות ביוני-אוגוסט 2021, נתון המשקף ירידה של 1.4 אחוזים.

לעומת באר שבע, נתיבות רשמה עליה נאה: במרץ -יוני 2021 נמכרו בעיר 192 דירות ואילו ביוני-אוגוסט נמכרו בעיר הדרומית 359 דירות, נתון המשקף עליה מרשימה של 87 אחוזים. עיקר איזורי הביקוש ממשיכים להיות במרכז הארץ.

טבלה: נתוני המכירות (מקור: למ''ס / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


על אף הנתונים, בבאר שבע ממשיכים לפתח שכונות חדשות ובהרחבת שכונות קיימות. רק לאחרונה, אחרי שהסכמי הגג הקודמים הופסקו בשל מימוש דל, שר השיכון זאב אלקין הודיע על ''הסרת חסמים'' וקידום שיווקן של 1,500 יחידות דיור בשכונות החדשות והמבוססות, לצד ''חידוש תשתיות תחבורה, הקמה של עוגני תעסוקה ופרויקטים עירוניים''.

השר ערך סיור סגור לתקשורת בערב החג, במהלכו בישר על מה שנראה כמהדורה חוזרת של הסכמי הגג.בזכור, הסכמי הגג הקודמים נחתמו באוקטובר 2015, אך שיעור השיווק בפועל היה דל: רק כ-48% מהיעד הבניה שווק. בבאר שבע תלו תקוות רבות במעבר צה''ל לנגב וסברו כי ''אלפי אנשי קבע חזקים ואיכותיים, ממשרתי קריית המודיעין ועיר הבה''דים יעברו לחיות בבאר שבע''. בסופו של דבר, זה לא קרה. תושבים מעדיפים להתגורר קרוב למקום בו הם עובדים ותעסוקה הייתה ונשארה אחת הבעיות הגדולות של באר שבע, במיוד בימי משבר הקורונה. גם שוק המשקיעים תלוי מאוד בביקושים לדירות.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com