השדולה למען הנגב החלה לפעול בכנסת: 'נלחץ שיהיו שוטרים רבים בערים'

חברי כנסת, ראשי רשויות וראשי הארגונים האזרחיים להגנה על תושבי ב''ש השתתפו בכנס ההשקה של השדולה למען הנגב בכנסת, בראשותו של ח''כ שלמה קרעי
send whatsapp messsage send FB messsage
כנס היסוד של שדולת הנגב (צילום: ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת
​​​​​​​

כנס ההשקה של השדולה למען הנגב בראשות חה"כ ד"ר שלמה קרעי, התקיים אתמול, רביעי בכנסת, בסימן: "מחזירים את הבטחון האישי.

חה"כ קרעי בתום הדיון: ''המצב בנגב בכלל ובבאר שבע בפרט אינו פשוט כלל. שמענו כאן עדויות מדאיגות מאוד, של תושבים, פעילים וראשי רשויות. אומנם, ניכר שיש התקדמות מבחינת פעילות האכיפה של משטרת ישראל בשבועיים האחרונים, אבל היא איטית מדי ומעטה מדי''.

''אנחנו נמשיך לעקוב וללחוץ כדי שיהיו שוטרים רבים יותר ברחבי הערים, כדי שהחקיקה תותאם למציאות הקשה, כדי שתהיה הלימה בין פעילות האכיפה לענישה בבתי המשפט וכדי שתחזור ההרתעה וישוב השקט לרחובותינו''.

את הדיון פתח יו"ר השדולה בדברים לגבי חשיבות הנגב למדינת ישראל והיותו העתיד הגאוגרפי, החברתי והכלכלי של כולנו.  לאחר מכן ניתנה סקירה על המצב ועל העשייה בשבועות האחרונים על ידי קצין אג"ם דרום, נצ"מ אמיר קליין שציין כי הם תגברו ועוד יתגברו כוחות, שהם מבינים את המצוקה והעשייה שלהם מרוכזת בכך. 

לדיון הגיעו חברי הכנסת יעקב מרגי (ש"ס) יואב קיש (ליכוד), אורית סטרוק (הציונות הדתית), אלי כהן (ליכוד) ואיתמר בן גביר (הציונות הדתית). 

דיוני השדולה (צילום ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

בדיון השתתפו ראשי רשויות רבים: ראש עיריית דימונה בני ביטון שזעק שחייבים לתת חיסיון למתלוננים על עבירות אלו ולחזק את ראשי הרשויות וסמכויותיהם, יוסי ניסן ראש מועצת להבים שדיבר על קידום החקיקה בשת"פ של קואליציה ואופוזיציה לעונשי מינימום, יו"ר מרכז המועצות האזוריות וראש מעא"ז מרחבים, שי חג'ג', ראש מועצת שדות נגב, תמיר עידאן, ראש מועצת עומר, פיני בדש, יו"ר מועצת הנגב וראש העיר ערד ניסן בן חמו, ראש מעא"ז רמת נגב ערן דורון. 

לאורך הדיון הציגו את תחושותיהם ועשייתם ארגונים ותושבים מבאר שבע והסביבה. אורטל פרלמן שמואלי מראשי הפורום לקידום הנגב וחברת מועצת העיר באר שבע לשעבר: "הנגב הוא עתודת הקרקע היחידה של מדינת ישראל! יש לפעול להחיל בשטח המיוחד הזה ריבונות מיידית! חייבים לחזק את החקיקה של עונשי מינימום ולהמשיך ללא לאות לפעול למען הביטחון האישי של תושבי הנגב. מגיע לנו לחיות בחבל הארץ הזה בביטחה. דם ילדנו אינו הפקר". 

אלמוג כהן - יו"ר הוועד להצלת הנגב שסיפר על המצב ועל ההפגנה שיקיימו התושבים בבאר שבע, יכין זיק - מנהל הפעילות של תנועת רגבים שאמר: "הבעיה היא שממשלת ישראל יצרה בעשורים האחרונים אקס טריטוריה בנגב. האלימות כנגד אזרחים היא תוצר של ההעדפה של המדינה להתעלם מהבעיות במגזר הבדואי. מהבניה הבלתי חוקית, מהפוליגמיה, מאגירת הנשק והברחות הסמים. הפתרון יגיע רק כשמדינת ישראל תחיל את הריבונות שלה בנגב כמו בתל אביב."

שרה העצני כהן מתנועת ישראל שלי: "אנחנו עומדים לצד תושבי הנגב לא רק בגלל שזה הבית שלנו, אלא כי יש פה עניין לאומי אמיתי. הר הגעש שמתפוצץ היום בבאר שבע ובנגב הוא תוצאה ישירה של חוסר המשילות ארוך השנים כלפי הבדואים: ההפקרות בבנייה הבלתי חוקית, הסלחנות כלפי ההשתוללות בכבישים, חוסר האכיפה, וכמובן- הנשק הבלתי חוקי שזורם שם כמו מים. התחלנו לראות ניצנים של פעילות אפקטיבית של משטרת ישראל, ולצערנו בתי המשפט משחררים בסיטונאות את העבריינים מבלי למצות עמם את הדין. זו נקודת שפל בציבוריות הישראלית."

צילום: ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

מיכאל לב - יוזם "הולכים בלי פחד בבאר שבע"  שסיפר על הפעילות הרבה לסיוע לתושבים, אבי דבוש מתנועת הפריפריות, דניאל ברססט - תנועת אור ועוד. 

בסוף הדיון עלה בזום תושב נתיבות, אביחי שלי, עיוור ולקוי שמיעה שסיפר על המאבק שלו נגד השינויים בקווי הרכבת לנגב המערבי והקושי הגדול שזה יוצר לו ולתושבים בכלל. הוא קרא לשרת התחבורה ולממשלה למצוא פתרונות אחרים לחשמול הרכבת, כאלו שלא יפגעו בתושבים והודיע כי המאבק יימשך. 

שדולת הנגב החלה את פעילותה בכנסת ה-24 למען קידום הנגב ותמשיך להתכנס בעז"ה, להעלות נושאים לסדר היום ולקדם למען הנגב ותושביו.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com