כתב אישום בהסדר טיעון לבן 17 מהנגב: ניסה לבצע מעשה סדום בבת 10

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הציגה היום בפני בית המשפט המחוזי לנוער בב"ש הסדר טיעון במסגרתו הודה הנאשם, תושב הנגב בן 17, בפריצה וניסיון מעשה סדום בבת 10
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום הדמיה: Image by Free-Photos from Pixabay

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הציגה היום בפני בית המשפט המחוזי לנוער בב"ש הסדר טיעון במסגרתו הודה הנאשם, תושב הנגב בן 17, בביצוע עבירות התפרצות למקום מגורים, ניסיון למעשה סדום ומעשה מגונה כלפי קטינה מתחת לגיל 16 שלא בהסכמתה החופשית.

על פי כתב האישום, הנאשם הגיע באישון לילה, יחד עם שניים נוספים, אחד מהם קטין בן 16, לישוב בדרום הארץ. שני הקטינים התפרצו לאחד הבתים בישוב, בזמן שבני הבית ישנו בחדריהם, ואילו השותף הבגיר נותר לחכות להם ברכב.

בשלב מסוים, נכנס הנאשם לאחד מחדרי השינה בו ישנו באותה העת קטינה בת 10 ואחיה הקטנים. הנאשם התיישב ליד הקטינה, אשר שהתה במיטתה והייתה ערה באותה העת, ונישק אותה בחוזקה בפניה. הילדה שאלה את הנאשם לפשר מעשיו והוא אמר לה "אל תדאגי", אך חרף זאת ביצע הנאשם בקטינה ניסיון למעשה סדום.

לאחר מכן, יצא הנאשם מהחדר והקטינה קראה לאביה. הנאשם והקטין הנוסף יצאו מהבית, רצו אל הרכב בו המתין להם השותף הבגיר ועזבו את המקום. ההסדר נערך על דעת משפחתה של הקטינה. מאחר שמדובר בנאשם קטין, קיימת חובת תסקיר שירות המבחן בעניינו.

הארגונים החברתיים בנגב הגיבו הערב להסדר הטיעון: 

אורטל  פרלמן שמואלי וג'ולי קייט מראשי הפורום לקידום הנגב מסרו בתגובה להסדר עם נאשם שתקף מינית בת 10: "מדובר באירוע מחריד שכמותו לא שמענו, שמזכיר זוועות מקונגו ורואנדה. ברור לכל בר דעת, כאשר העבריין נכנס לבית של משפחה מדת אחרת ומחלל במכוון את גופה ונפשה של ילדה צעירה במיטתה המניע לכך הוא אך ורק לאומני. הסדר טיעון זה מהווה אמירה מסוכנת וחסרת אחריות, אשר מייצגת שוב את התרופפות והחולשה של מערכת המשפט הנוכחית. אין הורה שיישן בשקט בידיעה שילדיו הרכים הם הפקר אל מול אבדן המשילות וההרתעה בנגב".

בכפוף למה שמתיר בית המשפט לפרסם, הינה התגובה של הוועד להצלת הנגב: ''מזה מספר ימים שנודע לנו על הסדר הטיעון ... שנחתם... הוועד להצלת הנגב הכריז על שורת מחאות, שתחל משבוע הבא, מטרת מחאות אלו הן עצירת הטירוף שמתרחש במדינת ישראל ובנגב בפרט. חוסר ההרתעה מעניק לפורעים בנגב יד חופשית לפגוע בנו ובילדינו, מבחינתנו זהו קו אדום. אנחנו קוראים לכל מי שהבית חשוב לו - הצטרפו למאבק על הנגב!''.

ערן דורון, ראש המועצה האזורית רמת הנגב: "אני חושש שהסדר הטיעון משקף מה שנראה כקלות דעת של מערכת המשפט אל מול האלימות והפשיעה הקשים המשתוללים ברחבי הנגב. לא משנה כמה כוחות יוזרמו לדרום, ולא אורך המובאים למעצר אם בסופו של דבר הם שוב נכנסים דרך הדלת המסתובבת של מערכת המשפט ויוצאים שוב לבצע פוגרומים ברחובות. חייבים לייצר הרתעה חסרת פשרות. על אישומים כאלו להסתיים בעונש המירבי בחוק ללא שום הקלות בדרך. ללא ענישה חד משמעית ובלתי מתפשרת, כל המשאבים שיופנו לאכיפה הם חסרי משמעות!".


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com 

כתבות נוספות למקרה שפספסת...