יריות השמחה בתל שבע על הרצח בב''ש, פגעו בבתים בעומר

האלימות הבלתי פוסקת ואובדן הביטחון הנגב: בתל שבע שבע ירו יריות שמחה, שחלקן זלגו לבתים בעומר השכנה. ''איננו לקראת מלחמה - אנחנו בעיצומה'', אומרים בוועד להצלת הנגב
send whatsapp messsage send FB messsage
קליעים שפגעו בבתים בעומר בחודשים האחרונים (תיעוד מרשתות חברתיות, על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכות יוצרים, התשס"ח-2007)

האלימות בנגב אינה פוסקת: תוך פחות מ-24 נרצחו שני תושבים - אחד בפאב בלב רובע התרבות של באר שבע - השניה, בביתה בפזורת לקיה. במקרה הראשון, המניע לכאורה הוא נקמה. בשני, אותו מושג נורא של כבוד המשפחה - לפי חשד, הקרובן רצתה לחיות בנפרד מבלעה ועשתה זאת בבית בודד, ללא חשמל ומים. 

וידאו: יריות השמחה בתל שבע (רץ ברשתות ללא קרדיט, הועלה לטלגראם / AMAR ASSADI / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


כאשר נדע על רציחתו של אחמד אלג'רג'אוי, גורמים עימם היה מסוכסך ירו יריות שמחה בתל שבע. כדורים תועים פגעו בבתים בעומר - ואין זו הפעם הראשונה שירי מתל שבע פוגע בבתים בעומר. בעבר, במסגרת קרב היריות בי פלגים ביישוב הבדואי, נפגעו תשתיות חשמל וסלולר ובחלקים מהיישוב עומר נותרו ללא קליטה סלולרית. 

וידאו: הפגנת הוועד להצלת הנגב בכניסה לעומר (מקור: שידור בפייסבוק לייב)
​​​​​​​


הוועד להצלת הנגב הגיב הבוקר לאירוע הירי הבוקר בעומר: ''עוד גבול נחצה , עוד אירוע של כמעט ונפגע , האם ממשלת ישראל מחכה שאזרחי הנגב יקחו את החוק לידיהם? אנו שבים ומתריעים כפי שאנו עושים חודשים, איננו לקראת מלחמה, אנו בעיצומה  .  לא נקבל ירי על בתים ולא נקבל אקס טריטוריה בנגב. השר לבט"פ צריך להודיע עוד היום על הכנסת מאות לוחמים לנגב למבצע למיגור הטרור הפלילי''. 

החשש הוא כי בשל חומרת המצב, תושבים, משני הצדדים, ייקחו את החוק לידיים. כבר עכשיו, קמו בבאר שבע קבוצות משמר, אשר לדברי המקימים שלהן, יעניקו ליווי והגנה לתושבים החוששים להתהלך ברחובות באר שבע. בעקבות הרצח בעיר העתיקה, שנעשה בסמוך לשתי מסעדות במה שאמור להיות רובע התרבות של העיר, הביאו הבוקר רבים חשש להסתובב במקום, העיר העתיקה של באר שבע. 

לנוכח ההדרדרות במצב הביטחון בבאר שבע, הכריזו במשטרה כי יוקמו מפקדות יעודיות, בבאר שבע ובערים הבדואיות, בנוסף ליוזמות אחרות, בהן כוח יעודי הפועל כבר בפארק הנחל, במניעת אלימות ופשיעה וכוח אחר, המאבטח את הסטודנטים בשכונה ג'.על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com