כתב אישום: ''נשקפת סכנה לבטחון הציבור ואף בטחון המדינה''

כתב אישום נגד תושבי הפזורה ורהט על סחר וכוונה להשתמש בנשק חם: שלושה מכרו נשק, אחר נתפס בכביש 6 עם אקדח טעון
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום הדמיה: Image by Harry Perkins from Pixabay / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה היום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע שני כתבי אישום נגד 5 נאשמים המייחסים להם ביצוע עבירות נשק.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד אברהם ביטון, גמלה בלבם של הנאשמים עבד אלקשחר (43), יאסר אלטוחי (26)  ופריד דלדול (27) מהפזורה הבדואית בנגב לסחור בנשק. ב-22 באוגוסט, לאחר תיאום, הגיעו שניים מהנאשמים למקום מפגש סמוך לחוות הסברסים שבקרבת כביש 204, בין דימונה לירוחם ומסרו שק ובו 7 אקדחים לנאשם נוסף עיזאת טראבין (24). כתב האישום מייחס לנאשמים עבירות של סחר בנשק ועבירות נוספות, כל אחד לפי חלקו.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד אירה ויימן קריקון, הנאשם חמזה אלכתנאני (20) מרהט, צעד ב-30 באוגוסט בשול של כביש 6 סמוך לצומת בית קמה, כשהוא נושא אקדח חצי אוטומטי FN טעון ב-11 כדורים, באופן שמעיד על נכונות להשתמש בו בטווח קרוב. כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות נשק (נשיאה והובלה).

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.

בבקשת המעצר צוין, כי עבירות שמבוצעות באמצעות נשק חם הפכו למכת המדינה והאזור וגובות קורבנות רבים בנפש. אם ישוחררו הנאשמים, "נשקפת סכנה לבטחון הציבור ואף בטחון המדינה, בפרט לנוכח האלימות בנשק הגואה ופושה במחוזותינו" נכתב.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com