נתון ראשוני: 2,500 תלמידים בדרום נמצאו חיוביים לקורונה

מדובר בתלמידים שעברו את בדיקות האנטיגן ועם קבלת התוצאה, ממשיכים לבדיקת PCR בקהילה. הבדיקה שלהם מנעה כניסתם לבידוד של אלפי תלמידים במחוז
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: Image by David Mark from Pixabay / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א' )

שנת לימודים פעילה תחת הגל הרביעי של הקורונה: על פי נתונים ראשוניים של משרד החינוך, כ-2,500 תלמידים במחוז הדרום נמצאו חיוביים לקורונה בבדיקות האנטיגן - והמשיכו לבדיקת PCR בקהילה. מדובר בבדיקות שערכו ההורים ערב פתיחת שנת הלימודים תשפ''ב, ביום רביעי השבוע. 

מספר לא ידוע של מורים וצוותי הוראה לא התחסנו ולא נבדקו - וכניסתם למוסדות החינוך נאסרה. המדובר ב-275 מורים בנתון ארצי, אך לא ידוע כמה מהם במחוז הדרומי. 

הערב, מוצאי שבת, יומיים אחרי פתיחתה הרשמית של שנת הלימודים תשפ"ב, משרד החינוך מציג את נתוני בדיקת האנטיגן הראשונים שביצעו ההורים לילדיהם בבית. מהנתונים עולה, כי הודות לאיתורם של כ- 8,000 תלמידים שנמצאו חיוביים לקורונה, נמנע בידודם של כ- 180,000 תלמידים. התלמידים המאומתים לא הגיעו אל הגנים ואל בתי הספר, הם המשיכו לבצע בדיקות PCR בקהילה. מתוכם, 2,500 לומדים במחוז הדרום.

מניעת הבידודים יצרה חיסכון של כ- 360,000 בדיקות PCR, נוסף לחיסכון של ימי עבודת ההורים. נתונים אלה מצביעים על האחריות שגילה ציבור ההורים בישראל.  במדרד החינוך אומרים כי הנתונים מתבססים על דיווחי הורים לבתי הספר, וכאמור, מדובר בנתונים ראשונים בלבד. 

פחות מאחוז מעובדי ההוראה בארץ לא התחסנו - 275 איש מתוכן כ-220,000 עובדי הוראה. בשבועות האחרונים ישנה מחאת רשת רחבה סביב הנושא, כאשר מורים מכל רחבי הארץ יצאו כנגד החובה להתחסן ולאחרונה, בעקבות ההנתונים שהמדינה המחוסנת ביותר היא גם עם היקפי התחלואה הגבוהים בעולם.

במהלך החודש האחרון התחסנו עוד כ- 100,000 תלמידים בגילאי 12-18 במוקדי ההתחסנות ברחבי הארץ. כמו כן, מאז תחילת שנת הלימודים כ-4,500 תלמידים ותלמידות התחסנו בבתי הספר. נערכו כ- 400,000 בדיקות סרולוגיות, ומתוכן נמצאו כ- 40,000 תלמידים שזכאים לתו ירוק ולפטור מבידוד.על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com