פרופ' רהב: ''לא יודעים עוד כמה פעמים נצטרך להתחסן''

ראש הממשלה, שר הבריאות והאוצר עוסקים בימי אלה בהכנות לרכישת מיליוני מנות חיסון, בעלות של מיליארדי שקלים, לסבבי החיסון הבאים ולחיסון ילדים מתחת לגיל 12
send whatsapp messsage send FB messsage
פרופ' רהב בשבתרבות (צילום: עיריית באר שבע / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

פרופ' גליה רהב, פרופ' גליה רהב, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בבית החולים שיבא תל השומר, וחברת קבינט הקורונה האזרחי, אינה יודעת עוד כמה פעמים נצטרך להתחסן - כך גילתה בשבתרבות באר שבע, היום, שבת. כזכור, בימים אלה עוסקים ראש הממשלה ושרי האוצר והבריאות בהנכות לרכישת מיליוני מנות חיסון חדשות, בעלות של מיליארדי שקלים, לנוכח האפשרות כי האוכלוסיה כולה תצטרך להתחסן במנת חיסון רביעית וכי יאושר לחסן ילדים מתחת לגיל 12. 

וידאו: פרופ' רהב בשבתרבות בבאר שבע (צילום: עיריית באר שבע / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')
​​​​​​​


למרות שישראל היא אולי המדינה המחוסנת ביותר בעולם והראשונה לחסן בחיסון שלישי, היא מובילה בעולם בתחלואה למיליון תושבים, מה שהוביל מספר מדינות הולך וגדל לאסור כניסתם של ישראלים, גם אם הם מחוסנים. רשויות הבריאות בישראל מתקשות להסביר מדוע עם היקפי חיסון כאלה, התחלואה מרקיעה שחקים, עם למעלה מ-10,000 מאומתים ביממה.

פרופסור גליה רהב, אמרה בשבתרבות באר שבע כי היא מאמינה ש"ילדים מתחת לגיל 12 יחוסנו בישראל עד סוף שנת 2021". היא גם הוסיפה כי "לא יודעים עדיין כמה פעמים נוספות נצטרך עוד להתחסן נגד הקורונה".  היא העבירה ביקורת על הטיפול בקורונה בישראל: לדבריה, הטיפול במחלה הוא "די על הפנים". היא ביקרה אתקופות החולים על כך שהן מעכבות את מתן התרופה רג'נרון לחולי קורונה.