בלאגן בדיקות הקורונה בב''ש: ''חיכינו שעה וחצי במתחם היבדק וסע''

תושבת ב''ש נשלחה לעבור בדיקת קורונה במתחם ''היבדק וסע'' - וחיכתה למעלה משעה וחצי, יחד עם עשרות נוספים - מבלי לקבל הסבר לתקלה
send whatsapp messsage send FB messsage
מחכים ומחכים במתחם בב''ש (צילום סלולרי / ללא קרדיט /שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

בלאגן במתחם בדיקות ''היבדק וסע'' בבאר שבע. תושבת באר שבע, שנחשפה לחולה קורונה מאומת, נשלחה הבוקר, ראשון, למתחם ''היבדק וסע'' בכניסה לבאר שבע, על מנת לעבור בדיקה. יחד איתה המתינו בתור, עוד עשרות שהיו צריכים לעבור בדיקות על מנת לקבל תו ירוק, משפחות שהיו אמורות לצאת לנופש, אזרחים שנתבקשו להמציא בדיקה עדכנית ועוד. לנבדקים אסור לצאת מהמכוניות, הם פשוט ישבו בחום הנוראי ו''שרפו דלק'' בשביל להפעיל את המזגנים.  למעשה, לא הייתה להם ברירה אחרת. איש לא טרח לעדכן אותם שיש תקלה, כדבריהם. ''נורא מכעיס: הצוותים עמדו ושיחקו בטלפונים, איש לא ניגש להתנצל על ההמתנה או להסביר מה קורה''.

באר שבע מוגדרת עיר אדומה על פי מתווה הרמזור ומסםר חולי הקורונה בתחומה עלה באופן דרמטי. הבוקר כבר כמעט 2,000 מתושבי העיר מאוחבנים כחולים ועוד כ-1,800 איש נתונים בבידוד אחרי שבאו במגע עם חולה מאומת. התושבים נקראים לעבור בדיקות, להחתסן ולהקפיד על ההגבלות, כדי להימנע מסגר שיביא לפגיעה נוספת בכלכלת העיר, שטרם התאוששה מהסגרים הקודמים.

וידאו: ממתינים וממתינים במתחם ''היבדק וסע'' בבאר שבע (צילום סלולרי / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')
​​​​​​​


''חיכינו שעה וחצי, במשהו שאמור לקחת דקות ספורות. ישנו באוטו, בחום הנוראי ושפוט חיכינו. אנשים לא נבדקו. כולם חיכו. לא הסבירו לנו מה קורה, אף אחד לא התנצל. מבקשים מאיתנו לבוא בדחיפות לעבור בדיקות, אבל שום דבר לא זז'', מספרת תושבת באר שבע. 

תושבים אחרים, שהתמינו בתור, סיפרו על מצב דומה. ''לא החובשים ולא החיילים ידעו להסביר לנו מה קורה. יש תחושה שמישהו פה לא ארוך. זה שפוט לא נראה רציני''.

תושבת אחרת סיפרה, כי הייתה אמורה לצאת לחופשה, אך הילדים הקטנים מחוייבים בבדיקות ואחרי שחיכתה שעה ארוכה, התחילה לחפש אפשרות לעשות בדיקות בתשלום, אך גם בזה לא הצליחה. ''אני מוכנה לשלם 1,000 שקלים, העיקר לקבל תוצאות ולעוף מפה. דרשו מאיתנו להביא בדיקה - ולא חשבנו שזה מה שיילך כאן''.

התקלה ארעה באתר והיא מוכרת ומטופלת על ידי פיקוד העורף. עד לפתרון התקלה המחשובית הבדיקות יימשכו כסדרן ויוזנו ידנית עם חזרתה לפעולה של מערכת המחשוב.

ממד''א נמסר בתגובה: ''בשל תקלה בשעות האחרונות במערכת התקשורת של חברת סלקום, שבאמצעותם מתנהל מערך הבדיקות המהירות לקורונה, נוצר עומס  במיתחמים, מד"א ערוך בכוחות מתוגברים על מנת לנסות ולהקל על העומסים שנוצרו בשל קריסת מערכות התקשורת של סלקום. טכנאים פועלים בשעה זו לתיקון התקלה''.

מדובר צה''ל נמסר: ''מבצע הבדיקות הסרולוגיות הוא מבצע ארצי נרחב, במסגרתו מוקצים צוותים בהתאם למיפוי המוקדם שנעשה כהכנה לביצוע הבדיקות ולכמות הנבדקים הצפויה. הצוותים יתוגברו ויוסטו במהלך המבצע במידת הצורך ובשיח שוטף עם הרשויות. פיקוד העורף פועל בשיתוף פעולה מלא עם הרשויות המקומיות לצורך הצלחת המבצע והמשך השמירה על בריאותם וביטחונם של אזרחי ישראל''.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com