555 חולי קורונה בב''ש, 9 במצב קשה: מח' הקורונה בסורוקה נפתחה מחדש

נמשכת העליה המדאיגה בתחלואת הקורונה בב''ש ובבית החולים סורוקה נפתחה מחדש מח' הקורונה, בה מאושפזים 9 חולים במצב קשה
send whatsapp messsage send FB messsage
צוות מחלקת הקורונה בסורוקה (צילום: דוברות סורוקה)

נמשכת העליה בתחלואת הקורונה בבאר שבע: בבירת הנגב יש 555 חולים פעילים. 1,716 איש נתונים בבידוד ביתי, אחרי שבאו במגע עם חולה מאומת. היום החל לפעול מתחם חיסונים של קופ''ח כללית, בהיכל הקונכייה, שיאשפר לחסן כ-1,500 איש ביממה. עד כה אלפים בבאר שבע נענו לקריאה לקבל את מנת החיסון השלישית, המיועדת כרגע לבני 60 ומעלה, הנחשבים אוכלוסיה בסיכון. אכן, בימים הראשונים אחרי ההחלטה לחסן במנה שלישית נרשם לחץ רב על מוקדי התורים, אך נכון להיום, ניתן ואפשר לקבל תורים למועדים קרובים. 

אחוז הבדיקות החיוביות בבאר שבע עומד על 4%, יותר מהממוצע הארצי, העומד על 3,29%. 

בעקבות העלייה במספר המאושפזים בעקבות נגיף הקורונה בבתי החולים בכלל וגם בסורוקה, הוחלט לפתוח מחדש את היחידה לטיפול נמרץ קורונה בבית החולים סורוקה בניהולם של ד"ר יואב ביחובסקי ואלכס ארבלט אח אחראי ביחידה. 

בסורוקה מאושפזים כעת 9 חולי קורונה כולם במצב קשה: 6 במחלקת קורונה ו-3 נוספים מאושפזים ביחידה לטיפול נמרץ קורונה. 

פרופ' מוטי קליין, מנהל היחידה לטיפול נמרץ כללי שאחראית על הפעלת טיפול נמרץ קורונה: " לצערי, גם עכשיו בדיוק כמו בגלים הקודמים מתאשפזים בבית החולים חולים צעירים שלא התחסנו ונדבקו בנגיף. כבר בתחילת הגל היה לנו ברור כי עלינו להיערך לפתיחה של היחידה שכן כמות הנדבקים  גדלה ובהתאמה גם כמות המתאשפזים. קורונה היא מחלה קשה . מצבו של מטופל יכול להידרדר מהר מאוד וביחידה שלנו הצוות ערוך ומוכן לקליטת אותם חולים שהטיפול המיוחד לו הם נדרשים מורכב יותר". 

פרופ' קליין מוסיף:" אנחנו לקראת הגבלות חדשות ועלינו להקפיד על ההנחיות כדי שלא נדרדר למצב הקשה בו היינו בגלים הקודמים. חשוב להתחסן, להימנע מהתקהלות ולעטות מסיכה בהתאם להנחיות. אין לנו דרך להימנע מכך כדי להציל חיים".על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com