אושר בטרומית: מינימום שנת מאסר למחזיקי נשק בלתי חוקי

שנת מאסר בפועל - זהו העונש המינימלי שיוטל על מחזיקי הנשק הבלתי חוקי. הצעת החוק, של ח''כ גדעון סער, זכתה ל-50 תומכים. על פי הערכות גורמי ביטחון, במגזר הערבי לבדו יש עשרות אלפי כלי נשק לא חוקיים
send whatsapp messsage send FB messsage
תפיסת נשק בלתי חוקי ע''י משטרת ישראל (צילום ארכיון: משטרת ישראל)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק העונשין (תיקון - עונש מינימום על החזקת נשק בלתי חוקי), התשפ"א-2021  של חבר הכנסת גדעון סער, ברוב של 50 תומכים וללא מתנגדים. ההצעה תועבר לוועדה המסדרת.

מוצע לקבוע עונש מינימום של 12 חודשי מאסר למחזיקים נשק בלתי חוקי. העונש המקסימלי יישאר כשהיה – 7 שנות מאסר.

בדברי ההסבר נכתב: "החזקתו של נשק בלתי חוקי הוא היום בגדר "מכת מדינה" ומהווה את אחד הגורמים העיקריים לעלייה בשיעור מקרי הרצח והאלימות. בנוסף, היקף האלימות והשימוש בנשק ובאמצעי לחימה בלתי חוקיים פוגעים בתחושת הביטחון של האזרחים.

האלימות הגוברת גורמת לעליית הביקוש לנשק בלתי חוקי בקרב עבריינים. נשק זה מגיע לגורמים פליליים וארגוני פשע שמחזיקים וסוחרים בו למטרות פליליות. כמו כן, הזמינות הגבוהה של נשק בלתי חוקי, מגבירה את הסיכון שיעשה בו שימוש לצורך ביצוע עבירות פליליות ואף למטרות פיגועי טרור."

על פי הערכות גורמי ביטחון, עשרות אלפי כלי נשק לא חוקיים מוחזקים במגזר הערבי לבדו, בנוסף לכמות בלתי ידועה של אמל''ח ותחמושת.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com