טרור הבלונים חזר לנגב: 6 שריפות כובו מהבוקר

המתיחות בדרום: טרור ההצתות חזר במלוא העוצמה - ומשעות הבוקר כובו 6 שריפות שפרצו כתוצאה מלוני תבערה ששוגרו מעזה
send whatsapp messsage send FB messsage
זירת אחת ההצתות (צילום: דוברות כיבוי והצלה)

טרור הבלונים מתחדש, יחד עם עליית במתיחות הבטחונית בגבול עזה: משעות הבוקר פעלו צוותי כיבוי יחד עם צוותי קק"ל ורט"ג בסיוע גרורי צה"ל ,רבש" צים ומתנדבים  ב-6 שריפות בשני מוקדים בתחום מועצה אזורית אשכול.  משירותי כיבוי והצלה נמסר כי הושגה שליטה מלאה. השריפות היו קטנות ולא מסכנות.

תיחום השריפות לשטחים קטנים הושג הודות לשיתוף הפעולה המלא בין כלל הכוחות בנוסף לפריסה מיטבית בשטח מאפשרים שליטה מהירה ובלימת התפשטות  האש.  עבודת ההכנה של כבאות והצלה לישראל מחוז דרום לקראת הקיץ בשיתוף קק"ל רט"ג והישובים וההיערכות של מחוז דרום מנעו את התפשטות השריפה וסייעו בהשגת שליטה מהירה.  חוקר שריפות מכבאות והצלה לישראל מחוז דרום קבע כי השריפות נגרמו מבלוני תבערה.

בשבועות האחרונים עלתה המתיחות בגבול עזה, על רקע דחיית הבחירות ברש''פ. בין היתר, ישראל העלתה את הכוננות בסוללות כיפת ברזל, אך ההערכה היא, כי היא לא תגיב על גל ההצתות - כדי לא לגרור את הדרום למערכה צבאית רחבת היקף - כשבשיראל אין ממשלה מתפקדת. לא מן הנמנע, שהדרום ייקלע לגל הצתות, מאחר וחמאס מבקש להציג לקהל העזתי הישגים כלשהם.על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com