כתב אישום בביה''מ בב''ש: ישראלי העביר לחמאס מיקומי כיפות ברזל

בתחילת החודש נעצר ע''י שב'''כ מחמד אבו עדרה, כבן 43, בן לאב בדואי ואם מרצועת עזה, נשוי לאישה תושבת הרצועה, המחלק חייו בין רחובות ורפיח.
send whatsapp messsage send FB messsage
אבו עדרה (צילום: תקשורת שב''כ), כיפת ברזל (צילום: דובר צה''ל)

נחשף בחקירת שב"כ: אזרח ישראלי שהופעל כסוכן על ידי חמאס ברצועת עזה אסף מידע על מיקומי כיפת ברזל. הותר לפרסום כי במסגרת פעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל נחשף אזרח ישראלי שפעל כסוכן בתוך ישראל והופעל על ידי תשתית של הזרוע הצבאית של חמאס ברצועת עזה.

מחקירת השב''כ עולה, כי התשתית פעלה לגיוסו כסוכן חמאס תוך ניצול יכולתו לנוע בין ישראל לרצועת עזה על רקע משפחתי ("משפחה חצויה").  הדבר אפשר לזרוע הצבאית של חמאס לגייס את האזרח ולקיים עמו מפגשים פרונטליים בעזה, כאשר האחרון העניק להם נגישות ייחודית ואיכותית לשטחי ישראל וביצע עבורם משימות.

בתאריך 3 בפברואר 2021 נעצר לחקירת שב"כ מחמד אבו עדרה, כבן 43, לדברי שב''כ בן לאב בדואי ואם מרצועת עזה, נשוי לאישה תושבת הרצועה, המחלק חייו בין רחובות ורפיח תוך מעבר תדיר במעבר ארז. 

מחקירתו בשב"כ עלה כי מחמד אבו עדרה גויס על ידי אנשי חמאס בעודו שוהה ברצועת עזה כבר לפני כשנה וחצי, אז הסכים לפעול עבורם.  בתוך כך עמד עימם בקשר מבצעי-חשאי, אשר כלל בין היתר איסוף ומסירת מידע על מיקומי כיפות ברזל. 

בשב''כ אומרים כי חקירתו של אבו עדרה שופכת אור על שיטת והיקף פעילותה של התשתית הצבאית של חמאס. 

''סיכול זה מצטרף לשורת סיכולים שבוצעו במהלך שנת 2020 אל מול אזרחים נוספים מ"משפחות חצויות" אשר פעלו עבור ארגון חמאס ברצועת עזה. ארגון הטרור חמאס ממשיך בכל העת לפעול לגיוס אזרחים ישראלים לטובת ביצוע משימות איסוף מידע במטרה לממש פיגועים בשטחי ישראל, תוך סיכון האזרחים ומשפחותיהם בישראל וברצועת עזה'', נמסר.

גורם בשב״כ: ״זוהי דוגמה נוספת לניצול של חמאס את התווך של מעבר ארז לטובת פעילות בין אזורית, כחלק מפעילות שיטתית ורחבה שמונעת מול איזור יהודה ושומרון ומעידה על האסטרטגיה אותה ממשיכה הנהגת חמאס להוביל בכדי לערער את היציבות באזור - על אף ובמקביל למאמצי הסדרה שמתקיימים כל העת.״

היום (ו׳) הוגש ע״י פרקליטות מחוז דרום כתב אישום כנגד אבו עדרה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, המייחס לו עבירות ביטחוניות חמורות ובהן: חברות בארגון טרור, גילוי החלטה לבגוד, מסירת ידיעה לאויב ועוד.

שירות הביטחון הכללי רואה בחומרה ניצול של האזרחות הישראלית לטובת סיוע לפעילות טרור וימשיך לפעול במטרה לסכל כל פעילות טרור מצד חמאס וארגוני הטרור ברצועת עזה ולמצות את הדין עם אלו המסייעים לטרור.

בהמשך להודעת שירות הביטחון הכללי, פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית משפט המחוזי בב"ש כתב אישום בגין ביצוע עבירות נגד ביטחון המדינה נגד אזרח ישראלי, מוחמד בן סלמאן אבו עדרה, פעיל בארגון חמא"ס. כתב האישום מייחס לנאשם אישומים בעבירות של חברות בארגון טרור, גילוי החלטה לבגוד, מסירת ידיעה לאויב בכוונה לפגוע בבטחון המדינה, ואיסור פעולה ברכוש טרור.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עורכת הדין אלכס דרנבוים, הנאשם גויס על ידי ארגון חמא"ס וביצע עבורם תצפיות וצילומים של כיפת ברזל בישראל והעבירם במסגרת פעילותו בארגון. בהמשך לאירוע זה, לאחר תקופת שהייה ממושכת ברצועת עזה ניסה באמצעות אחיינו להעביר כספים המיועדים לפעילות טרור מחשבונו בישראל לאדם שזהותו אינה ידועה.

התיק נחקר ע"י שירות הביטחון הכללי ויחידת פח"ע דרום במשטרת ישראל. הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com


​​​​​​​