16 שנות מאסר לתושב הפזורה שהרג אדם כי הציע נישואין לאחייניתו

סלימאן אלהואשלה הורשע בהריגת אדם משום שהציע נשואין לאחייניתו. האיש הגיע למתקן שטיפת רכב בדימונה, אלהואשלה הזמין אותו לשטח סמוך ושם דקר אותו למוות
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום הדמיה. קרדיט: Image by Niek Verlaan from Pixabay

היום ניתן גזר דין בעניינו של סלימאן אלהואשלה (מתחם בפזורת הואשלה מחוץ לדימונה ) בגין הריגה על רקע הצעת נישואין של המנוח לאחייניתו הקטינה של הנאשם, וחשש לפגיעה בכבוד הקטינה ומשפחתה.

בית המשפט ציין כי כל "חטאו" של המנוח היה שחפץ להינשא לבחירת לבו - אחייניתו הקטינה של הנאשם, וכששמע על הכוונה להשיאה לאחר, רצה לעכב את האירוסין על מנת שקודם לכן תשקל בקשתו להינשא לה. מעבר לכך שאין כל פגם בנסיונותיו של המנוח, והוא פעל במסגרת אותם כללים תרבותיים מקובלים בחברה בה גדל, וזכה לתמיכת נכבדי העדה שהטילו "דחיל" (ערבות או איסור על אחר לבקש את ידה של הקטינה, כמפורט בהכרעת הדין); הרי שבסופו של דבר, מספר ימים לפני האירוע, הוא הסכים לסגת מאותו "דחיל" וויתר על רצונו להנשא לקטינה (בין היתר תחת איומים שספגה משפחתו ממשפחת הנאשם).

אולם, די היה באותו "עלבון" שנגרם למשפחת הנאשם, כדי להצדיק בעיני הנאשם פגיעה במנוח, בשם הערך המפוקפק של "כבוד המשפחה".

מגזר הדיון עולה, כי ב-21 באוקטובר, 2015, סמוך לאחר השעה 10:30, הגיע המנוח למכון שטיפת רכב בדימונה, ומסר את רכבו לניקוי. סמוך לאחר מכן הגיע גם הנאשם למכון השטיפה עם רכבו, פנה למנוח והציע לו לנסוע יחד למספר דקות, בתואנה כלשהי, המנוח הסכים ועלה לרכב כשהוא מותיר את רכבו במקום באמצע הניקוי.

הנאשם הסיע את המנוח ברכב והביאו לשיג שבמתחם מגורי משפחתו בפזורה, וסמוך לאחר מכן דקר את המנוח באמצעות חפץ חד, מספר רב של דקירות בין היתר בחזהו, בגב, בזרוע שמאל ובירך שמאל, על מנת לגרום למנוח חבלה חמורה, נכות או מום; כל זאת כשהוא מודע לאפשרות גרימת מותו של המנוח בשל מעשיו, ואדיש לאפשרות זו. המנוח החל לדמם מפצעיו והנאשם נמלט מהשיג; ובני משפחתו של הנאשם הגיעו לשיג ופינו את המנוח ברכב לקבלת טיפול רפואי בדימונה, שם טופל המנוח ע"י מד"א באמבולנס ונקבע מותו.

היום, חמישי, סלימאן אלהואשלה נידון ל-16 שנות מאסר בפועל , ונוכח הנזק הרב שנגרם וריבוי הניזוקים, מדובר במקרה מובהק המצדיק העמדת הפיצוי לבני משפחת המנוח על הרף המקסימלי הקבוע בחוק -. פיצוי לבני משפחת המנוח בסך 258,000 ₪.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com


​​​​​​​