בת 30 בהריון, תינוקת בת חודשיים: 47 מאושפזים במח' הקורונה בסורוקה

30 מהחולים במצב קשה, 6 מחוברים למכשיר האקמו. ''גל התחלואה הנוכחי מאופיין באנשים המגיעים לאשפוז במצב קריטי, איש מהחולים לא היה מחוסן'', מסביר רופא בכיר במחלקת הקורונה
send whatsapp messsage send FB messsage
ד"ר אורי גלנטה, רופא בכיר ביחידה לטיפול נמרץ פנימי קורונה בסורוקה (צילום: דוברות סורוקה)

תחלואת הקורונה בבאר שבע אינה יורדת - והעיר מתקרבת להפוך לאדומה על תוכנית הרמזור. רק כ-30 אחוזים מתושבי באר שבע מחוסנים במנה השניה, לעומת כ-54% בלהבים ועומר. בעיר יש כרגע 1202 חולים מאומתים, אך גל התחלואה הנוכחי מאופיין בתחלואת אנשים צעירים, ללא מחלות רקע, אשר מפתחים מחלה ריאתית קשה ונלקעים במהירות למצב קריטי. איש מהחולים לא היה מחוסן.

ביחידה לטיפול נמרץ קורונה ובמחלקות פנימיות קורונה בסורוקה, מקבוצת כללית, מאושפזים כעת 47 מטופלים: 30 במצב קשה מתוכם 12 מונשמים ו - 6 מחוברים למכונת אקמו כששניים מהם הועברו על ידי צוות היחידה לטיפול נמרץ בסורוקה מבתי חולים במרכז הארץ.

העלייה בתחלואת הקורונה בבאר שבע (גרף מתוך אתר משרד הבריאות)


במעבדה לוירולוגיה בבית החולים בוצעו בשבוע החולף למעלה מ 14,200 בדיקות מעל ל 11.4% מהן נמצאו חיוביות.
במיון הנשימתי בסורוקה נערכו מעל 356 ביקורים

בין המאושפזים: אישה הרה, בשנות השלושים לחייה, בשבוע 25 להריונה שהגיעה למלר"ד סורוקה עם קשיי נשימה קשים ואושפזה ביחידה לטיפול נמרץ קורונה במצב קשה ותינוקת בת 8 שבועות במצב טוב שאובחנה לפני יממה עם קורונה  מאושפזת להשגחה.

''מודאגים מהתפרצות התחלואה בקרה ילדים''

ד"ר אורי גלנטה, רופא בכיר ביחידה לטיפול נמרץ פנימי קורונה: "הגל הנוכחי מאופיין בכך שחולים צעירים רבים מגיעים למלר״ד כבר עם מחלה ראתית קשה ביותר ונזקקים להנשמה ואפילו לחיבור לאקמו מיד בהגעתם. איש מהחולים האלו לא חוסן.
החיסון מונע מחלה ב- 95% מהמקרים ומונע מחלה קשה כמעט ב100%. בחודשים האחרונים טיפלנו בחולים בגילאי 30 ו-40, חלקם ללא מחלות רקע או גורמי סיכון כלשהם שהגיעו במצב קריטי לבית החולים. לו היו מחוסנים סביר כי לא היו מגיעים למצב זה״.

פרופ דודי גרינברג, מנהל מרכז סבן לילדים ומנהל היחידה למחלות זיהומיות לילדים בסורוקה: " התינוקת הגיעה אלינו בשל מחלת חום. היא עברה בירור כמקובל וכחלק מכך נלקחה בדיקת קורונה שאומתה. מצבה של התינוקת יציב וטוב. 
מוסיף פרופ׳ גרינברג: אנו עוקבים בדאגה אחרי העליה במספר מקרי התחלואה באוכלוסיה הצעירה שלא מתחסנת מספיק וכן בקרב הילדים. אנו מודאגים בעיקר מעליה צפויה בתחלואה בקרב ילדים ובני נוער לקראת פתיחת מערכת החינוך. אני חוזר וקורא לכל האזרחים, ולתלמידים בפרט, להקפיד על הכללים וההנחיות של עטיית מסיכות וריחוק חברתי כדי למנוע הדבקה".


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com