כתב אישום נגד מאמן כדורסל בב''ש: ביצע מעשים מגונים בבני 13

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום לביהמ''ש המחוזי בב''ש נגד רונן יוסף, בן 48, המייחס לו ביצוע עבירות רבות של מעשים מגונים כלפי ילדים וכן עבירות התנכלות, סחיטה באיומים והחזקת חומרי תועבה
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום הדמיה: Image by Free-Photos from Pixabay (המצולמים אינם קשורים לכתבה)

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד מאמן כדורסל רונן יוסף (48), המייחס לו ביצוע עבירות רבות של מעשים מגונים כלפי קטינים שלא מלאו להם 16 שנים, וכן עבירות התנכלות, סחיטה באיומים והחזקת חומרי תועבה.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד אירה ויימן קריקון, בין השנים 2004 -2018 או סמוך לכך, עבד הנאשם כמאמן כדורסל  במועדון "הפועל באר שבע" ובמהלך התקופה הרלוונטית  אימן במועדון, בין היתר, קטינים מתחת לגיל 16, ביניהם חמשת המתלוננים שהיו כבני 13 בעת ביצוע המעשים.

בהזדמנויות רבות, ביצע הנאשם בקטינים מעשים מגונים ובחלק מהמקרים המעשים בוצעו אף לאורך מספר שנים. הנאשם ביצע את המעשים בתוך אולמות הכדורסל בבאר שבע, לאחר שהציע למתלוננים אימונים אישיים ללא תשלום, או בזמן ביקוריהם של הקטינים בביתו של הנאשם, לאחר שהזמין את הקטינים לביתו בתואנה שיואכלו או ישחקו משחקי "סוני פלייסטיישן". כמו כן, ביצע הנאשם את המעשים במהלך נסיעות משותפות ברכב של הנאשם או בטיולים משותפים.

המעשים המגונים בוצעו על ידי הנאשם ללא הסכמתם של הקטינים  או תוך ניצול מצב המונע מהם לתת הסכמה חופשית למעשי הנאשם בשל מעמדו כמאמנם. בחלק מהמקרים, כאשר הקטינים הביעו התנגדות לביצוע המעשים המגונים כלפיהם, הנאשם שינה את היחס שלו כלפיהם לרעה במסגרת האימונים, וכן הפחית משמעותית את זמני ההשתתפות שלהם במשחקי המועדון.

באוגוסט 2020, פנה הנאשם בשם בדוי, באמצעות יישום הוואטסאפ לאחד הקטינים, וטען בפניו כי יש ברשותו צילומים של מצלמות אבטחה ובהם תיעוד של המעשים של הנאשם כלפי הקטין. הנאשם, בעודו ממשיך להציג את עצמו בשם בדוי, דרש מהמתלונן ליצור קשר טלפוני עם הנאשם וזאת, לדבריו, על מנת שניתן יהיה למחוק את הצילומים שברשותו, ובכך  הטיל אימה על המתלונן וסחט אותו.

עוד עולה מכתב האישום, כי הנאשם צרך פרסומי תועבה ובהם דמויות של קטין ובתוך כך צפה במאות תמונות, בהן בין היתר, דמויות של קטינים ערומים כשאיבר מינם חשוף ודמויות של בגירים מבצעים בקטינים עבירות מין, וכן צפה בשני סרטונים בעלי תוכן דומה.

התיק נחקר בתחנת ב"ש. הפרקליטות ביקשה את המשך מעצרו של הנאשם על לתום ההליכים המשפטיים כנגדו.על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com