2 אחים מבאר שבע פרצו לאמבולנס, כי חיפשו ''פנטות''

בליל הסילבסטר נפרץ אמבולנס שחנה ברחוב דוד אלעזר בשכונה ו' החדשה. שוטרים סמויים מהיחידה ללוחמה בפשיעה שהגיעו למקום תפסו שני אחים מבאר שבע, בני 36 ו-37, שהודו כח חיפשו מדבקות פנטניל
send whatsapp messsage send FB messsage
חלון האמבולנס המנופץ (צילום סלולרי)

המלחמה בנגע הסמים הקשים בב''ש נמשכת: בליל הסילבסטר נפרץ אמבולנס שחנה ברחוב דוד אלעזר בשכונה ו' החדשה בבאר שבע. אל המקום הוזעקו שוטרים מהיחידה ללוחמה בפשיעה, שעצרו שני אחים מבאר שבע, בני 36 ו-37, אשר הודו כי חיפשו מדבקות פנטה, במקור מדבקות רפואיות שניתנות במרשם רופא לחולים אונקולוגיים הסובלים מכאבים עזים, אך מכורים לסמים מפיקים מהם חומרים נרקוטיים, שבשימוש לא מבוקר, עלולים לגרום למוות. עתב אישום הוגש נגד שני האחים על ידי לשכת תביעות נגב. 

מדבקת ''פנטה'' ונרקומן ''צולל'' בכניסה לבניין סמוך למרכז גילת (צילומים סלולריים)

מכת מדבקות הפנטה בשימוש מכורים בסמים העמיד על הרגליים את משטרת ישראל, מאחר ובאירופה הוא גרם למקרי מוות. הזמינות של המדבקה הרפואית, יצרה מצב בו נרקומנים יעשו הכל להשיג אותה, לעיתים מחולים אונקולוגיים במצב כלכלי קשה, שמוכנים לסבול כאב איום, ולהרוויח כמה מאות שקלים ממכירת מדבקה. אמנם מדובר בתופעה שולית, אבל קיימת. 

האמבולנס לאחר הפריצה (תיעוד סלולרי)​​​​​​​

בשנה שעברה נרקומנים מיררו את חייהם של דיירים בבניין סמוך למרכז גילת. המשטרה הראתה נוכחות במקום והמכורים עזבו לבניין אחר. ''הם לא יודעים אפילו איפה הם נמצאים אחרי שלוקחים את הסם. זה פחד אלוהים. פשוט ''צוללים'', עושים את הצרכים במכנסיים ואנחנו צריכים לסבול את זה'', סיפרה אז דיירת. 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com