בלי בושה: נתפס ''על חם'' משליך פסולת בניין לנחל ב''ש

עיריית באר שבע השקיעה מיליוני שקלים בשיקום נחל ב''ש, על מנת להפוך אותו לפנינה תיירותית שמרכזה פארק עירוני. זה בכלל לא מפריע למשליכי הפסולת הפירטית בנגב, שהנחל הוא בשבילם עוד פח אשפה
send whatsapp messsage send FB messsage
המשאית שנתפסה ''על חם'' (צילום: משטרת ישראל)

בפעילות אכיפה משותפת שקיים צוות דרום של המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה עם משטרת ישראל, נתפסה משאית כשהיא משליכה פסולת בניין בנחל באר שבע שבכפר אבו קוידר. נהג המשאית ובעל המשאית נחקרו באזהרה ונפתח תיק חקירה. המשאית נלקחה לחניון ייעודי.

השלכת הפסולת הפירטית היא אחת הבעיות הסביבתיות הקשות של הנגב: על פי הערכת גורמי סביבה, מדי חודש מושלכים בנגב עשרות טונות של פסולת - בניין, פסולת רפואית ואשפה ביתית, המובאם במשאיות ממרכז הארץ. בשל העובדה שהנגב מאוכלס בדלילות, משליכי הפסולת מנצלים את המרחבים הגדולים והיעדר המשילות, ושופכים טונות של אשפה.

אבו קוידר הוא ישוב המהווה חלק מהפזורה הבדואית, שנמצא במרחק של כ-15 ק"מ מבאר שבע. באזור זה של הפזורה יש מספר חברות העוסקות בפינוי פסולת, אשר נתפסו בעבר בעבירות השלכת פסולת בניין באתרים פיראטיים, בצמוד לבתי המגורים באזור, בניגוד לחוק. מדובר באדמות מדינה, וחלק מהאתרים נמצאים במקומות רגישים, לדוגמה - נחל פלט שמתחבר לנחל באר שבע.

המשאית נתפסה "על חם" בפעילות אכיפה יזומה וסמויה, כשהיא פורקת פסולת בניין בכמות גדולה על הקרקע הציבורית. עם התפיסה, החשודים בהשלכת הפסולת נדרשו להעמיס את הפסולת שהושלכה על משאית, והובילו אותה לאתר מורשה.

רק לאחרונה אותרו שורפי אשפה פירטית בפזורה, שהתבררו כמקור לריחות חזקים עליהם דיווחו תושבי באר שבע.

''המשטרה הירוקה תמשיך לפעול בנחישות כדי לתפוס משליכי פסולת בלתי חוקיים, ולמנוע את הפגיעה בשטחים הציבוריים'', נמסר.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com


​​​​​​​