למה מייבשים את אגם ב''ש?

האגם המלאכותי בבאר שבע, שהיה אמור להפוך לאטרקציה, מחכה לימים שאחרי הקורונה. בינתיים, גולשים (באינטרנט) דיווחו כי רוקנו חלק מהמים. מה קרה שם?
send whatsapp messsage send FB messsage
האגם, עם פחות מים (צילום: ניתאי בן עזרי - www.flysafe.co.il)

מה קרה באגם באר שבע? גולשים דיווחו לברנז'ה NEWS, כי השבוע נדהמו לראות שמפלס המים באגם ירד באופן ניכר. אגם נחל באר שבע משתרע על פני שטח של 92 דונם. אלמלא הקורונה, היו אמורות להיות בו אטרקציות תיירותיות. 

על פי אתר קק''ל, עבודות העפר במקום הסתיימו. במתחם הושקעו כ-130 מיליוני שקלים. ערוץ נחל באר שבע מתחיל בבקעת ערד וממשיך לבאר שבע. משך עשורים הנחל היה מזוהם מביוב ומשאריות של מנסרות השיש.  במסגרת פרויקט שיקום משותף לקק"ל, רשות הניקוז "שקמה בשור", עיריית באר שבע והמשרד להגנת הסביבה, הנחל שוקם והוא אמור להפוך לפארק אקולוגי המשתרע על פני 5,200 דונם לאורך שמונה קילומטרים. מילוי האגם והשקייתו נעשים באמצעות מים מושבים מטוהרים ברמה שלישונית.

אלא ששנת הקורונה טרפה הכל: אין תיירות, אין ספורט, מוקדי התרבות של באר שבע סגורים מזה כמעט 10 חודשים. השבוע נדהמו עוברים ושבים לראות את האגם, בו היו אמורים לפעול בית קפה, מסעדה, סירות פדלים ושאר אטרקציות, כשהוא מתרוקן ממים. 

מעיריית ב''ש נמסר בתגובה: ''מדובר בפעילות שהיא חלק מהאחזקה של האגם''.על פי ''שימוש ההוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com