היורה בפורץ מערד ישוחרר למעצר בית

אריה שיף, שירה בפורץ מחוץ לביתו בערד היה אמור להשתחרר למעצר בית, המדינה התכוונה לערער לעליון, אך התחרטה
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: ירון רבינוביץ, עורך עיתון ''הצבי''

המדינה ביקשה להשאיר במעצר את אריה שיף, החשוד שירה למוות במוחמד אלאטרש, בן 36, מאל-קסום, אשר ניסה, לטענת שיף, לפרוץ למכוניתו.  שיף שוחרר למעצר בית ביום שישי, אך המשטרה ערערה על השיחרור והוא הושב למעצר עד למתן החלטת ביהמ"ש. המדינה התכוונה לערער לבית המשפט העליון, אך חזרה בה מכוונתה. עם זאת, קיימת כוונה להגיש נגדו כתב אישום עוד השבוע.

היום, ראשון בצהריים, בית המשפט המחוזי בבאר שבע דחה את בקשת המשטרה להשאיר את שיף במעצר. לטענת המשטרה, הייתה מסוכנות מצדו של אריה שיף, בשל העבירה אותה ביצע. שיף, בן 70, הוא אב שכול, שאיבד את אחד מילדיו לפני 24 שנים. לאורך השנים הרבה להתנדב במשטרה ובקהילה המקומית. ההרוג, מחמד אל-אטרש, בן 36, היה אב ל-10 ילדים. לטענת שיף, הורו מספר ניסיונות פריצה לרכבו והוא זה שהזעיק את כוחות ההצלה כאשר התברר כי החשוד בפריצה נפצע. 

וידאו: הפגנת התמיכה ביורה (צילום: ירון רבינוביץ -  עורך עיתון ''הצבי'')


אתמול נערכה בערד הפגנת תמיכה בשיף. לטענת המשתתפים, מכת הפריצות ביישוב היא בלתי נסבלת ואריה שיף הוא קורבן הנסיבות. המשטרה משוכנעת אחרת ומייחסת לשיף ביצוע עבירה חמורה. תנועת רגבים הגיבה הערב להחלטת בית המשפט לעכב את שחרורו: "אריה שיף איננו רוצח, אלא קורבן של חוסר המשילות בנגב.  כשמדינת ישראל איננה נוכחת בשטח, השטח הופך לשטח הפקר, בו אפשר לשדוד ולאיים, לפלוש ולתקוף. והאזרחים? נקלעים למציאות בלתי אפשרית.  אריה שיף חייב לחזור הביתה. מדינת ישראל חייבת לחזור לנגב". 

השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה, הביא הערב תמיכה בשיף: ''אריה שיף הוא אזרח למופת. כל מה שאכתוב עכשיו מסתמך על הפרסומים בכלי התקשורת. ברור לי שיש ראיות שעוד לא נחשפתי אליהן, אך מתוך הנחה שאין שם ראיית זהב שמשנה באופן מהותי את פני הדברים, אני רוצה לומר כמה דברים''.

​​​​​​​''אריה הגיע לגיל שבעים כאזרח שומר חוק. יותר מזה – הוא מתנדב ביחידות חילוץ ואפילו מתנדב למשטרת ישראל. אריה נושא אקדח ברישיון. גנב מהפזורה הבדואית, שזוהי לו איננה עבירה ראשונה (ישב במאסר בעבר) ניסה לגנוב את רכבו.  מה רשויות החוק מצפות מאזרח למופת שכזה שיעשה? שיאפשר לגנב לגנוב את רכושו? שיצעק? שיחסום את הרכב בגופו?  והלא ברור שכל עימות עם הגנב עלול לסכן את חייו. מי כמו המשטרה יודעת זאת''.