רגע לפני הבחירות, המשרד לפיתוח הפריפריה השיק מיזם תעסוקה בנגב

השר אריה דרעי: ''לצערי הולכים לבחירות ובזמן שבירושלים עוסקים בדברים פחות חשובים, אנחנו מפתחים תעסוקה בפריפריה''
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: באדיבות המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל

מאת: משה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי

את הדברים אמר שר הפנים והשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בהשקת המיזם הכלכלי חברתי נגב תשעשרה שהוקם באופקים על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אשכול נגב מערבי, קבוצת תשעשרה ובנק הפועלים

נגב-תשעשרה הינו מיזם כלכלי שמחזק את התעסוקה בנגב ומעניק לחברות ולעסקים שירותים במיקור חוץ מהנגב המערבי ומעוטף עזה. בזמן שעובדים רבים במשק היו בחל״ת בחודשים האחרונים, עובדים רבים החלו עבודה חדשה במסגרת המיזם, שהוקם על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ואשכול נגב מערבי, מופעל על ידי קבוצת תשעשרה בבעלות היזמת החברתית חנה רדו והתרחב בסיוע בנק הפועלים. המיזם מקדם שותפויות וכלים חדשניים לקידום התעסוקה בישראל. המרכז הראשון של נגב תשעשרה הושק ביום חמישי האחרון במעמד השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, הרב אריה מכלוף דרעי, מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריאל משעל; מנהלת המרכז לבנקאות חברתית בבנק הפועלים נעמה הלוי פאר; ראש עיריית אופקים, איציק דנינו; יו"ר אשכול נגב מערבי, אלון דוידי היזמת והבעלים של קבוצת 19, חנה רדו. 

השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל הרב אריה מכלוף דרעי: ״המיזם הכלכלי נגב-תשעשרה הוא צעד נוסף במסגרת מדיניות המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל למתן אפשרויות תעסוקה ליד הבית. אין כל סיבה שתושבי אופקים ועוטף עזה יצטרכו לנסוע רחוק בשביל תעסוקה איכותית. המיזם החל את פעילותו דווקא בתקופת משבר נגיף קורונה, סיפק לתושבי הנגב המערבי תעסוקה וממשיך לגייס עובדים וחברות. במיוחד בתקופה זו, בה תחזית האבטלה עומדת על 14%, אנו ממשיכים לקדם מיזמים כלכליים שיחזקו את התעסוקה בפריפריה."

יו"ר בנק הפועלים, ראובן קרופיק: "בימים אלה יותר מתמיד, בנק הפועלים נרתם לסייע במגוון מהלכים לעידוד תעסוקה והשמה לאורכה ולרוחבה של ישראל.  אנו גאים על השותפות עם קבוצת 19 ועל הקמת המיזם החדש בנגב שיוביל לתעסוקה איכותית ביישובי אשכול הנגב המערבי ובעוטף עזה. אני סמוך ובטוח שנגב 19 יסייע לחברות ולעסקים בארץ ומקווה שהמיזם יגדל ויתבסס ובכך יגדיל את היקף התעסוקה ויסייע להנעת גלגלי הכלכלה המקומית".
 
יו"ר קבוצת תשעשרה, חנה רדו:
"המיזם המקסים הזה קם בזכות המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בעיצומו של משבר הקורונה ולא בכדי - יש באופקים ובנגב המערבי עובדות ועובדים איכותיים ומקצועיים. הייתה לנו הזכות לקלוט גם חלק ממפוטרי המשבר שעבדו בחברות ברחבי הארץ. יחד עם בנק הפועלים הקמנו גם סוכנות דיגיטל שפועלת כחלק מהמיזם ומהווה מנוע צמיחה כלכלי משמעותי שלו. חשוב לי להדגיש, דווקא היום, שככל שיותר לקוחות מהארץ יבינו שהם יכולים גם לחסוך עלויות העסקה וגם לקבל שירות מעולה - כולם ירוויחו. על כל לקוח חדש - נגייס עובדת נוספת וזו המטרה שלי".

איציק דנינו, ראש העיר אופקים: "אנו מקדמים יוזמות המעודדות תעסוקה באופקים, כדוגמת נגב 19 ופרויקטים נוספים בעלי מטרות דומות. בעידן של היום, ובייחוד לאור לקחי הקורונה, ברור לכל כי חברות יכולות לקבל שירותים איכותיים מעובדים וספקים גם מרחוק. עיריית אופקים יוזמת בימים אלו הקמת מערך בקריית הממשלה העתידית, שיוכל לתת מענה מרחוק לחברות גדולות באמצעות עובדים תושבי העיר והסביבה. אין לי ספק שיוזמות מהסוג הזה יעודדו את התעסוקה בעיר, יספקו לחברות כוח אדם זמין, איכותי ומקצועי, ויגרמו למשפחות רבות לשקול בחיוב מעבר למגורים בעיר, תופעה שאנו כבר עדים לה כיום".

המיזם הכלכלי חברתי "נגב תשעשרה" החל את פעילותו בעיצומו של משבר נגיף קורונה וסיפק תעסוקה איכותית לעובדות ולעובדים תושבי הנגב המערבי ועוטף עזה במהלך החודשים האחרונים. באמצעות המיזם העובדים, תושבי הנגב המערבי, מעניקים לחברות וליזמים בארץ ובעולם שירות לקוחות, שירותי מדיה, שירותי שיווק דיגיטלי וגרפיקה במיקור חוץ, תוך התאמה אישית לצרכים העסקיים. חלק מהרווחים מוחזרים לתושבים במטרה לחזק את המעורבות הקהילתית ביישובי הנגב המערבי. גיוס העובדים נעשה במלואו על ידי המיזם הכלכלי חברתי נגב-תשעשרה בהתאם לדרישה של החברה, המיזם יכול לקלוט עובדים ללא הגבלה כך שלמעשה "כל לקוח חדש זה עוד עובד". בתקופה הקרובה יושקו במסגרת המיזם מרכזים נוספים בשדרות, בעוטף עזה וברהט.