צפו: סיכום אירועי הגשם - כלב נפל לבור, אופנוען נלכד בנחל ב''ש

שבת עמוסה בעבודה ללוחמי האש בב''ש: כלב נפל לבור עמוק באיזור מקיף ז'. אופנוען ניסה לחצות את נחל ב''ש ונלכד בזרמים החזקים
send whatsapp messsage send FB messsage
צילומים: דוברות כיבוי והצלה

גשמי פתע חזקים בבאר שבע, שהפתיעו את המטיילים: במהלך יום שבת התקבלה הודעה כי כלב נפל לתוך בור עמוק באיזור מקיף ז'. 
צוותי כיבוי וחילוץ מתחנת ב״ש יצאו לאירוע. צוות החילוץ שהגיע למקום חבר לבעל הכלב, שהראה לו את מיקום הבור. מדובר בבור ביוב בעומק של כ-5 מטרים כשבתחתית נמצא הכלב כשהוא נובח לעזרה.  לוחם האש אשר ירד לתוך הבור כשהוא ממוגן נשימתית החל בפעולות הרגעה של הכלב לפני חילוצו מעל לפני הקרקע. 

וידאו: חילוץ הכלב מהבור בקרבת מקיף ז' (צילום: דוברות כיבוי והצלה)

מפקד צוות החילוץ, רס״ר רמי צ׳ילה: ''כשהגענו אל הבור הבחנו בכלב מפוחד שנמצא בתוך הבור כשהוא נובח, לאחר הערכת מצב מהירה הורדנו לתוך הבור מחלץ ממוגן שהעלה את הכלב למעלה''.

מעט יותר מאוחר, התקבלה הודעה במוקד 102 של מחוז דרום על אדם שלכוד על עץ בתוך נחל עם זרימה חזקה של מים ויש חשש לחייו.  לוחמי האש של תחנת ב״ש הכוללים את היחידה לחילוצים מיוחדים וממים זורמים  פעלו לחילוץ רוכב אופנוע שניסה לחצות את נחל ב''ש כשזרימת המים הייתה חזקה, ומשלא הצליח טיפס על עץ והיה לכוד בתוך הנחל. 

וידאו: חילוץ רוכב האופנוע מנחל באר שבע (צילום: דוברות כיבוי והצלה)
​​​​​​​

לוחם אש ממוגן בחליפת צלילה נכנס לתוך הנחל כשהוא מאובטח באמצעות חבלים והצליח להגיע לתוך הלכוד. לאחר בירור מצבו של הלכוד התברר שהוא במצב טוב ויוכל לצאת מהנחל כשהוא מאובטח באמצעות חבלים אל לוחם האש המחלץ.  הלכוד חולץ אל מחוץ לנחל לטיפול מד״א במצב טוב עם חשד להיפוטרמיה.

חובש בכיר במד"א יאסר אבו קויידר סיפר: "כשהגעו למקום,  ראינו גבר בן 41 תקוע על גבעה בין העצים לאחר שנתקע עם האופנוע בנחל שהוצף, הוא היה בהכרה מלאה, ועובר אורח שחלף והבחין בו, הזעיק עזרה, חילצו אותו אלינו, הוא סבל מהיפותרמיה קלה והיה רטוב, הענקנו לו טיפול רפואי שכלל חימום חום הגוף ופינינו אותו במצב יציב לבית החולים''.