צפו: חמש דקות מב''ש ''פוחדים לצאת לרחוב ולחטוף כדור''

המערב הפרוע, ליד הבית: אתמול, מוצ''ש, בשעות הלילה, תושבי תל שבע נאלצו להתמודד עם תערובת של זיקוקים מחתונות וירי מנשק אוטומטי. ''יש פחד לרדת לרחוב ולטוף כדור תועה'', מספר אחד התושבים
send whatsapp messsage send FB messsage
ניידות מסיירות בתל שבע, ברקע קולות ירי וזיקוקים (צילומי מסך, סרטון הופץ ברשתות ללא רקדיט)

כבר כמה שבועות שתושבי תל שבע, השוכן שלושה קילומטרים מזרחית לבאר שבע, נתונים בתוך גל אלימות. בעבר נשרפו במקום סניף דואר, תשתיות חשמל ונפגעו מרכזי חנויות, בהם כאלה השוכנים ממש קרוב לתחנת המשטרה. אתמול, מוצאי שבת, נערכה ביישוב חתונה, במהלכה הופעלו זיקוקים ונורה ירי כדורים חיים מנשק אוטומטי. 

''אנחנו חוששים לצאת לרחוב ולהיפגע מכדור תועה'', מספר אחד התושבים. ''אתמול היה השיא, יריות מנשק אוטומטי שלא פסקו. לא יצאנו לרחוב כי אתה לא יודע מאיפה זה בא ואתה עלול לחטוף כדור. הייתה חתונה ואנשים לא חששו להעיף זיקוקים. אי אפשר להתמודד עם המציאות הזו''.

וידאו: מוצ''ש בתל שבע (מקור: רשתות חברתיות / ללא קרדיט)
​​​​​​​

ביישוב מתנהלת מזו תקופה ארוכה מלחמה על שליטה בעמדות מפתח, בין מספר פלגים. מי שסובלים הם התושבים, שנקלעו באמצע הסכסוך ולא אחת, תושבי עומר השכנים, שבחלק מהלילות שומעים את קולות הירי בבירור. 

לפני כשבועיים התגלתה ביישוב מנהרה ענקית, בנויה באופן מקצועי, שנועדה לגידול קנאביס. אחרי שהמשטרה עלתה על שטחי גידול מריחואנה בנגב פעם אחר פעם (בין היתר, סביב בסיס צאלים), עברו במגזר הבדואי לבניית מנהרות תת קרקרעיות, מתחת לדירים או רפתות, אז החום אינו מורגש וריח צואת בעלי החיים ממסך את ריח המריחואנה. לפני מספר ימים מנתפסה נחשפה מנהרה כזו ביישוב תראבין ולפני שבועיים נחשפה מנהרה מאובזרת היטב, באורך כ-60 מטרים בבתל שבע. אחרי חשיפת המנהרה, מספרים תושבים, החמירו העימותים בין הפלגים ביישוב. 

אתמול, מוצאי שבת, תושבים הזעיקו את המשטרה ובסרטון אכן נראות ניידות מסיירות ביישוב, בעוד זיקוקים מאירים את השמים וברקע נשמעים קולות ירי.