מה עושים כשיש שריפה במגדל מגורים?: תרגיל כיבוי נערך בב''ש

לוחמי אש מתחנת באר שבע תרגלו תרחיש קיצון של שריפה בקומה גבוהה במגדל מגורים והסתייעו במנוף שהובא מתחנת תל אביב
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: דוברות כיבוי והצלה

תחנה אזורית באר שבע בפיקודו של מפקד התחנה טפסר/מ משה עמר, ביצעה  תרגיל רחב היקף בבניין רב קומות בעיר באר שבע. תורגלו במקום מספר רב של תרחישים אשר הביאו לידי ביטוי מגוון רחב של יכולות כבאות והצלה לישראל. בין התרחישים המורכבים היו שריפה בתווך תת קרקעי בשני מפלסי החניון, חילוץ לכודים ופינוי נפגעים משריפות בקומות עליונות ועוד. 

בתרגיל השתתפו כ 100 לוחמי אש ובשיתוף פעולה של מד"א, משטרת ישראל והרשות המקומית אשר פרסה חפ"ק חירום של עריית באר שבע ובו הופעלו המכלולים הדרושים באירוע מסוג זה (רווחה, מענה למפונים, טיפול במשפחות וכו).  

בין הכוחות הרבים של כבאות והצלה לישראל היו גם יחידת "להבה" אשר תרגלה חילוץ דיירים מהקומות העליונות.
כוחות נוספים פעלו לכיבוי שריפה משמעותית בקומה ה 13 של הבניין באמצעות מנוף כיבוי יחיד מסוגו בארץ המתנשא לגובה 70 מטר אשר הגיע מתחנת ת"א. 

תכליתו של התרגיל הינה שיפור המוכנות של ארגוני החרום להתמודדות עם תרחישים מורכבים ברבי קומות וגורדי שחקים וזאת לאור הבניה המתגברת של בניינים כאלה. 

מפקד התחנה טפסר/מ משה עמר:  "מדובר באחד התרגילים הגדולים והמורכבים בו השתתפו גורמים רבים, התרגיל ישפר מאוד את המוכנות שלנו למענה מקצועי יותר בלוחמה באש ברבי קומות וגורדי שחקים וישפר את השת"פ המתחייב באירועים כאלה עם כלל הגופים והגורמים. כבאות והצלה לישראל פועלת ללא ליאות לשיפור המענה המבצעי לאזרחים על מנת לציל נפש ולצמצם נזק לרכוש.
אני קורא לאזרחים להתקין גלאי עשן בבתים על מנת לשמור על חייהם ולהביא לגילוי מוקדם של שריפה."