שנה אבודה: הסטודנטים למשחק בב''ש חוששים לעתידם

תלמידי בית הספר למשחק ע''ש גודמן הפגינו הבוקר: ''אי אפשר ללמוד משחק בזום, אין לנו אופק ועבור תלמידי שנה ג' - מדובר בפגיעה קשה''. לממשלה אין בינתיים תשובות לעולם התרבות
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום:אנטולי שיינפלד וסהר רקין

עשרות תלמידי בית המספר למשחק ע''ש גודמן בב''ש הפגינו הבוקר, במקביל לחבריהם במוסדות דומים ברחבי הארץ.  המחאה הינה על  כך ששמים אותם תחת מטריה אחת עם תוכניות הלימוד האחרות, בשעה שהם שחקנים שזקוקים ללימודים מעשיים וזאת למרות שמקבלי ההחלטות מודעים לעובדה שמראש מדובר בקבוצות לימוד קטנות שמתקשות לפעול בהתאם להנחיות התו הסגול.

גם אפ תמצא הדרך לאפשר להם לימודים בקפסולות, עתידם של תלמידי בתי הספר למשחק לוט בערפל: הממשלה לא ממש יודעת מתי תחזיר את חיי התרבות ובאיזו מתכונת. בבית הספר למשחק בבאר שבע ודומיו ברחבי הסטודנטים לא ממש יודעים מה יהיה מחר. אדיר שטיבלמן נמצא בשנה השלישית, הכל כך קריטית בלימודי המשחק: ''בשנה הזו היינו צריכים להתרכז בהפקות, אליהן מגיעים מנהלי תיאטראות מכל הארץ. בשנה הזו יש דברים שאפשר ללמוד בזום, אבל יש דברים שצריכים בישבלם את הבמה ואת החברים לכיתה. אני לא יכול לעשות חזרה בזום, זה לא אותו דבר. אני חייב להיות מרוכז כולי במשחק ופתאום אימא שלי נכנסת לחדר''.

וידאו: הפגנת הסטודנטים בגודמן (צילום:אנטולי שיינפלד וסהר רסקין)''ניתן היה לאפשר לנו ללמוד בקפסולות, לפחות זה. בקבינט הקורונה לא מבינים את הצורך לבדל אותנו ממסגרות אחרות'', אומר אדיר. 

ההפגנה היום היא ככל הנראה לא האחרונה. בממשלה מדברים על כך, כי בעקבות העליה במקדם ההדבקה, ההלקות שתוכננו לשבועות הקרובים עלולות להתבטל או להידחות. הקניונים סוגרים (למעט תקשורת, בע''ח, מזון, תחזוקת הבית ופארמה), חנויות במתחמי קניות סגורות בחלקן ואין צפי לחידוש ענפים כמו ספורט ואירועים. 

סטודנטים למשחק עוברים מסלול לא קל, של לימודים אינטנסיביים. ללא תרגול, ללא במה, השנה הזו עלולה להיות שנה אבודה, אלא אם יאושר חיסון, יגיע לישראל, ינתן לאוכלוסיה, רמת התחלואה תרד פלאים וניתן יהיה להחזיר את חיי התרבות. בלי זה, הסטודנטים למשחק המוכשרים של גודמן הם עוד קבוצה שמשבר הקורונה פגע בה פגיעה אנושה.