כיפור תחת סגר: 404 איש נזקקו לטיפול במהלך הצום

הסתיים צום יום הכיפורים, שנערך במגבלות הסגר בעיצומה של מגפת הקורונה. סיכום מאירועי היממה
send whatsapp messsage send FB messsage
מנהג של כיפור: הולכים בכבישים בכמעט ריקים (צילום: דני בלר)

בשעה 19:11 הגיע לסיומו צום יום הכיפורים תשפ''א, שנערך במסגרת הסגר הכללי במדינה. צוותי המלר״ד (חדרי המיון) בסורוקה מקבוצת כללית העניקו טיפול רפואי ל - 404 מטופלים במהלך יום הכיפורים.  מתוכם 252 טופלו במיון הכללי (פנימי, כירורגי אורטופדי וחדר טראומה), 69 במיון ילדים ו - 83 במיון נשים ויולדות. 

47 לידות היו במזל טוב במהלך יום הכיפורים, במרכז סבן למיילדות בסורוקה.  במיונים הנשימתיים (מיוני קורונה, מבוגרים וילדים) טופלו 40 מטופלים. נכון לעכשיו מאושפזים במחלקות פנימיות קורונה וביחידה לטיפול נמרץ קורונה בסורוקה 52 מטופלים. 
22 במצב קשה, 14 במצב בינוני והיתר קל.

ד״ר דן שוורצפוקס, סגן מנהל ביה״ח ומנהל המיון הפנימי בסורוקה: ״מלר״ד סורוקה הוא הפעיל ביותר בישראל לאורך כל ימות השנה. הצוותים המסורים דואגים להעניק את השירות הטוב ביותר ואת הטיפול האיכותי ביותר בזמן הקצר ביותר.
בתקופה זו של ההתמודדות עם תחלואת הקורונה האתגר הוא כפול, לאבחן את המטופלים עם תסמינים לקורונה תוך המשך מתן טיפול לכל הפונים האחרים. אני מודה לצוותים על עבודתם המאומצת לאורך כל השנה, תוך הקרבה אישית ומשפחתית במהלך ימי החג. גמר חתימה טובה ושנה טובה''.

ברחובות באר שבע הייתה תנועת כלי רכב דלילה - לא רק של רכבי הצלה ושיטור, אלא גם של מכוניות פרטיות, אשר נסעו במהירות. מדובר במהנג מסוכן כאשר בכבישים יש הולכי רגל, כמדי כיפור. 


וידאו: תנועת כלי רכב דלילה בכבישי הנגב, כיפור - שעה 15:00 (צילום: מצלמות התנועה של נתיבי ישראל)


כלי רכב חלפו במהירות בכבישים ראשיים בב''ש (צילום: דני בלר)


כמו כן, אירעו במהלך הצום כ-50 אירועים אשר הצריכו את התערבותם של אנשי כיבוי והצלה - דליקות קטנות, אשר הסתיימו ללא נפגעים.

במוצאי החג נורתה פצצת מרגמה מעזה לכיוון יישובי העוטף. הפצצה נפלה בשטח העזתי, מבלי שבישראל תופעל מערכות האזעקה וכיפת ברזל.