בני ביטון: "לא נפתח את שנת הלימודים אם לא יהיה תקציב''

סגן יו''ר השלטון המקומי, רה''ע דימונה מזהיר כי ללא תוספת תקציב של 1.4 מיליארד שקלים, מענה לתלמידים בתקופת הקורונה, לא תפתח שנת הלימודים
send whatsapp messsage send FB messsage
בני ביטון (צילום: Meitalgs / CC BY SA 4.0)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפרלמנטרי

תפקוד הרשויות המקומיות אל מול האתגרים במשבר הקורונה: הוועדה לענייני ביקורת המדינה בראשות ח"כ עפר שלח, קיימה היום דיון בוועדה עם ראשי רשויות שהעלו בפני הוועדה טענות רבות ביכולות הניתנות לרשויות לטיפול מול האזרחים בעידן הקורונה שאזלו ההכנסות מארנונה ובימים בו אין להם תקציב. 

סגן יו"ר השלטון המקומי, רה"ע דימונה, בני ביטון: "הרשות עושה עבודה יוצאת מהכלל. דימונה הייתה עיר אדומה מס 1 במדינת ישראל. והיא עברה לעיר ירוקה. אמרתי שלא צריך סגר בדימונה, הקמתי חמל אישי עם המשטרה והצבא. הורדנו לגמרי את התחלואה. מה שאני צריך מהמדינה זה תעבירו את הסמכויות אלינו. אבל גם תרשמו צ'ק וסעיף תקציבי לכל הדברים האלה. עשינו פעילות לפני שהממשלה עשתה. סגרנו בתי כנסת, בתי ספר. הגענו לכל מאומת לבית. אמרתי לרה"מ ומשרד הבריאות תפתחו את הכיסים. תתנו לנו כדי שנוכל לתת את הכסף ישירות לאזרחים.

עיריית דימונה נפגעה כמעט ב-10 מיליון שקל כתוצאה ממשבר הקורונה. חלק מהאנשים בערי הפיתוח לא משלמים ארנונה. אם אדם יחשוב שהוא קודם צריך לשלם אוכל, הוא לא ישלם לרשויות. אני לא אפתח את שנת הלימודים אם לא יהיה תקציב של 1.4 מליארד שקל. אנחנו לא מסוגלים לעבוד כשאין תקציב למדינת ישראל".

יו"ר הוועדה, ח"כ עפר שלח: "השלטון המקומי בישראל הוא חזק וממוקד. תפקידה של המדינה בעת הזו -  להעניק סמכויות ואמצעים לרשויות המקומיות. עושה רושם שבמובן הזה משרד הנגב והגליל עושה את תפקידו. צריך לדאוג שתקציבים יעברו ושהממשלה תראה ברשויות המקומיות חלק מהפתרון למשבר הקורונה".