תוך לילה אחד: עשרות מכוניות נפרצו בחניון הרכבת בשכ' ג'

חלונות שבורים, נזקים באלפי שקלים: בלילה שבין שישי לשבת נפרצו המכוניות שחנו בחניון הרכבת בשכונה ג' בב'ש, צעד מהאוניברסיטה ופארק ההיי-טק. בשכונה אף אחד כבר לא מופתע...
send whatsapp messsage send FB messsage
חלק מהמכוניות הפרוצות (צילום סלולרי)

נזקים במאות ואלפי שקלים, זה מה שמצפה למי שחנה הלילה בחניון הרכבת בשכונה ג' בב''ש. בעלי מכוניות שהגיעו הבוקר לחניון, הנמצא בסמוך לפארק היי טק ולאוניברסיטת בן גוריון, גילו שבמהלך הלילה המכוניות שלהם נפרצו ונגרם להם נזק ניכר. ''הגעתי למקום, להתניע ולנסוע וגיליתי את הנזק'', אומר בעליו של אחד הרכבים. ''לא היייתה מכונית שלא נפגעה והכי מפתיע, שאף אחד לא שם לב שגנבים פועלים בחניון הרכבת, בלי שאף אחד יפריע להם. שברו לי חלון, גרמו לנזק בתוך האוטו, מחר, ראשון, אני אצטרך להפסיד יום עבודה בשביל ללכת למשטרה ובשביל להגיש תלונה''.

''המקום הזה אמור להיות שמור'', אומר הבעלים של אחד מכלי הרכב. ''באים בלילה, פורצים לכל כלי הרכב שחנו פה ואף אחד לא רואה? מדובר בנקודה רגישה מאוד בבאר שבע: תחנת הרכב והכניסות לאוניברסיטה ולפארק ההיי טק. אם אי אפשר להשאיר פה כלי רכב, זה כבר אומר הכל''.

וידאו: המכוניות שנפרצו בחניון רכבת צפון (צילום סלולרי)
​​​​​​​


האיזור הזה מוכר כבעייתי: פריצות לכלי רכב וגם פריצות לבתים והטרדות מיניות של סטודנטיות. התופעה נחשפה בלעדית בברנז'ה NEWS כבר לפני שנה. אז, היו מי שבחרו להכחיש את העניין, אלא שבתחילת השנה נחשף בברנז'ה NEWS כי באוניברסיטת בן גוריון הצטברו מאות תלונות של סטודנטיות, המתגוררות באיזור, על הטרדות בעלות אופי מיני. 

נהגי מוניות סיפרו לברנז'ה NEWS, כי תחושת היעדר הביטחון בשכונה רבה וכי סטודנטיות מעדיפות לשלם 25 שקלים למונית שתסיע אותן מטרים ספורים עד לביתן, מאשר להסתכן וללכת ברגל. בעיריית באר שבע יזמו קבוצת הליכה, שתהווה סוג של משמר שכונתי, אך תושבים במקום מביעים ספק שזה מה שיעזור. ''צריך לשים פה מג''ב, נקודות בידוק ומחסומי פתע. אנחנו נועלים פה את הבתים מכל הכיוונים, כי בלילה מפחיד. אתה לא יודע מתי זה יפגע בך. כולם יודעים איפה ולמה זה קורה, אף אחד לא עושה כלום''.

וידאו: דקות אחרי פרסום הכתבה- הגיע לידינו סרטון נוסף מזירת האירוע
​​​​​​​


המשטרה, יש לציין, עורכת מעת לעת מבצעים להגברת הביטחון של תושבי השכונות הסמוכות לאוניברסיטה, אבל לא בבאר שבעו לא בשום עיר אחרת, אפשר להציב שוטר בכל פינה. מזה שנים רבות מדברים על שיקומה הפיזי והחברתי של שכונה ג' אך בפועל, מעט מאוד קורה: השכונה ישנה מאוד, לאוכולוסיה אין אמצעים לחולל שינוי. בשכונה מתגוררים תושבים ותיקים, שנולדו בצקום ונשארו לגור בו, לצד סטודנטים המתגוררים בדירות שכורות בבעלות משקיעי נדל''ן ואלפי משת''פים, שנופלים בין הכסאות ומתולננים על הזנחה רבת שנים. למרות האזהרות מפני חומר הנפץ החברתי במקום, המצב לא משתנה.

קרא עוד:

העירייה מקימה ''משמר שכונתי'' ב-ג'. האם ירתיע עבריינים וסוטים?

''מאות סטודנטיות הוטרדו בשכונות הסמוכות לאוניברסיטה''

סיוט בשכונה: סוטים, גניבות וצואה מרוחה על הדלת

להחזיר את הביטחון לתושבים: מבצע משטרתי רחב היקף בשכונות ד' ו-ג'

פרסום ראשון: זכאי הדיור הציבורי יוצאים למלחמה בסטודנטים בשכונה ג' ​​​​​​​​​​​​​​