הנגב הפרוע: צעירים מהפזורה תקפו כוח צה''ל בצאלים

תיעוד מטריד, של תושבי הפזורה תוקפים כוח צה''ל בצאלים הועלה לרשתות על ידי הפורעים עצמם. מדי שנה מתרחשות עשרות גניבות ציוד בבסיס, חיילי המילואים מתריעים וצה''ל - מבטיח לטפל
send whatsapp messsage send FB messsage
הנגב הפרוע: צעירים מהפזורה תקפו כוח צה''ל בצאלים מתעמתים עם צה''ל - ומתעדים בטלפון (צילום מסך)

תיעוד מטריד, של תושבים,  מהפזורה הבדואית תוקפים חיילי צה''ל סמוך לצאלים, הועלה על ידי הפורעים עצמם לרשתות החברתיות. על פי מידע, שנמסר על ידי חיילי המילואים, חבורת הפורעים ניסתה לגנוב ציוד מחיילים שהיו באימון . החיילים התעמתו איתם ונוצר מצב, אשר לדעת אחד הקצינים סיכן את חיי החיילים והוא ירה ירי אזהרה באוויר. 

וידאו: העימות בצאלים (סרטון שהופץ ברשתות חברתיות)


הפורעים העלו תיעוד של העימות לרשתות החברתיות, בו הם לא חששו להצטלם בפנים גלויות. מזה שנים מתריעים חיילי מילואים על מה שמתרחש בבסיס צאלים והעימותים, על בסיס כמעט יום-יומי, הכוללים ניסונות פריצה, גניבת ציוד וציוד צבאי. תלונות הוגשו, צה''ל ניסה לטפל בבעיה, ככל הנראה עד כה ללא הצלחה. 

בקרבת מקום נמצא גם נתיב ההברחות של סמים מגבול מצרים. מבצעים נקודתיים וכן פעולות יזומות, על פי מידע מקדים, מביאים מדי שנה לסכול עשרות הברחות סמים לשטח ישראל. 

בתקרית הנוכחית הוזמנה המשטרה. העניין נמצא כרגע בחקירה, על מנת להביא למעצר החשודים, המתועדים בסרטונים. דובר צה''ל פרסם תגובה מוקדם יותר:  "במהלך אימון בשטחי האש של בסיס צאלים, זיהו מספר קצינים חשד לגניבת ציוד צבאי ממקום האימון וביצעו מרדף אחר הרכב החשוד. במהלך המרדף הגיעו רכבים חשודים נוספים והקיפו את הג'יפ של הכוח באופן מאיים ועברייני. הקצינים דיווחו למשטרת ישראל על האירוע ועצרו בצד הדרך".

"לאור ההתקהלות המסוכנת שנוצרה סביבם לאחר העצירה, ירה אחד הקצינים כדור באוויר. שוטרים הגיעו למקום והוגשה תלונה כלפי המעורבים באירוע. בנוסף בוצע תחקור ראשוני על ידי המפקדים והופקו הלקחים הרלוונטיים לאירועים מסוג זה. צה״ל רואה בחומרה ניסיון פגיעה מכל סוג שהוא בחיילי צה״ל".