40 חודשי מאסר על ''הריגה בקלות דעת'', בקטטה ברהט

בהסדר טיעון, נגזרו 40 חודשי מאסר על חמד עתאיקה, שדקר את קרוב משפחתו במהלך קטטה שהפתחה בעקבות מפגש בו שתו אלכוהול - וגרם למותו מאובדן דם
send whatsapp messsage send FB messsage
מאסר של 40 חודשים (צילום הדמיה: Jobs For Felons Hub / CC BY 2.0)

40 חודשי מאסר נגזרו על מחמד עתאיקה, אשר הורשע בהסדר טיעון בעבירות של הריגה בקלות דעת של קרוב משפחתו ברהט. 
כמו כן, נגזר עליו מאסר על תנאי לתקופה של 12 חודשים ופיצוי כספי למשפחת המנוח בסך 75,000 ש"ח.

ב-21 באפריל, 2019, סמוך לשעה 01:30, הנאשם, המנוח, תאמר וכאלד, שהו יחד במגרש חניה, הדליקו מדורה ושתו אלכוהול. 
בשלב מסוים למפגש זה הצטרף גם קטין. בסמוך לשעה 01:36, הנאשם, תאמר והקטין התיישבו ברכב של תאמר בכוונה לעזוב את המקום. המנוח פנה אל תאמר ואל הנאשם, דרש מהם להישאר, אמר למי מהם "אתה לא בן דוד שלי אתה זבל" וכן דחף את תאמר, אשר ישב בכיסא הנהג ברכב. 

הנאשם, תאמר והקטין יצאו מהרכב והתפתחה קטטה בין המנוח לבין הנאשם, תאמר וכאלד. בתחילת הקטטה ניסה הנאשם להפריד בין תאמר לבין המנוח. בתגובה המנוח הרים קרש מהרצפה והיכה באמצעותו את תאמר והנאשם.  במהלך הקטטה הקטין ניסה להפריד בין הניצים אך לשווא.  בשלב מסוים במהלך הקטטה, מספר דקות לאחר תחילתה, כאלד עזב את המקום. 

במהלך הקטטה, הנאשם הוציא סכין "פרפר" שהייתה ברשותו ובאמצעותה דקר את המנוח בירכו הימנית מצדה הפנימי, דקירה אחת. בעקבות הדקירה המנוח החל לדמם ונפל על הקרקע. 

מיד לאחר מכן, ולאחר שתאמר הבחין כי המנוח מדמם, הנאשם ותאמר העלו את המנוח לרכב והסיעו אותו למוקד חירום אשר היה סגור. בהמשך לכך, השניים הובילו את המנוח, כאשר הוא מחוסר הכרה, למוקד מד"א. המנוח הועבר, באמצעות האמבולנס, תוך כדי ביצוע ניסיונות החייאה, למרכז הרפואי "סורוקה" בבאר שבע, שם נקבע מותו. 

מותו של המנוח נגרם כתוצאה מהדקירה בירך הימנית, אשר גרמה לפצע שאורך תעלתו הוא כ-7.5 ס"מ, לפגיעה בווריד הירך, לקטיעה של עורק הירך ולהלם תת נפחי.