ראש עיריית באר שבע והנהלת אסותא בביקור בבית החולים החדש המוקם בעיר

בית החולים צפוי להפתח באוקטובר 2024. שנה מפתיחת שעריו של בית החולים החדש של אסותא בבאר שבע, הנהלת אסותא אירחה את ראש עיריית באר-שבע רוביק דנילוביץ' לסקירת ההתקדמות בבניה
send whatsapp messsage send FB messsage
ראש עיריית באר שבע מסייר באתר ההקמה (צילום: שחר טל)

בית החולים החדש הנבנה על תשתיות חכמות, ירחיב באופן משמעותי את היצע שירותי הבריאות המוענק לתושבי הדרום בכלל ובאזור באר שבע בפרט.  בית החולים החדש יתפרס על פני כ 17,000 מ"ר ב-7 קומות עיליות רפואיות, וקומה תת קרקעית לחניון ושימושים לוגיסטיים בבית החולים יוקמו חדרי ניתוח מתקדמים וחדשניים הבנויים בסטנדרטים בינלאומיים בדומה לבתי חולים מתקדמים באירופה ובארה"ב. בסיור הוצגו אבני הדרך שהושלמו עד כה בהקמת בית החולים, השלד שכבר נבנה ובחינת הפעולות והמהלכים הצפויים עד לפתיחה הצפויה באוקטובר 2024. 
 


ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ:  ‘’המרכז הרפואי ייתן מענה מקיף תוך ניצול האיכויות המקצועיות של הרופאות והרופאים הנהדרים שיש לנו בעיר ובאזור. אסותא הציבו סטנדרט גבוה מבלי להתפשר, עם מיטב הטכנולוגיות באיכות הטובה ביותר''
 
באגף הכירורגי של בית החולים יפעלו חמישה חדרי ניתוח, מחלקת התאוששות, מחלקת אשפוז ושירותים תומכים ובהם מעבדה ובנק דם. כמו כן יופעלו בבית החולים החדש מכוני דימות, גסטרואנטרולוגיה, עיניים, פוטותרפיה, ושינה, מרפאת כאב, מרפאות מומחים, מרפאת מי שפיר ומרכז לטיפול בהשמנת יתר, וכן יופעל מכון לב שיספק מענה אבחוני שלם.  

בית החולים נבנה על פי תקן ירוק ותוכנן כך שיוכל להמשיך את עבודתו גם בעת מלחמה, כאשר כל חדרי הניתוח, מכוני ההדמיה והמערך התומך יהיו ממוגנים מפני טילים. לצד שירותים רפואיים עבור המטופלים ויהיו בו מתחמים הכוללים קפיטריה, שטחי מסחר, בית כנסת וכיו"ב.

רוביק דנילוביץ', ראש עיריית באר־שבע: " הקמתו של המרכז הרפואי של אסותא מביא איתו בשורה גדולה! הוא ייתן מענה משלים למרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה בשלב זה, ויספק מענה ציבורי לכולם (במקביל לתכנונו ולבנייתו של בית החולים השני בנגב). זוהי משימה שלנו יחד עם מדינת ישראל בראשות משרד הבריאות – למקסם את המענה לתושבות והתושבים שלנו בבאר שבע והנגב. המרכז הרפואי ייתן מענה מקיף תוך ניצול האיכויות המקצועיות של הרופאות והרופאים הנהדרים שיש לנו בעיר ובאזור. אסותא הציבו סטנדרט גבוה מבלי להתפשר, עם מיטב הטכנולוגיות באיכות הטובה ביותר . יצאתי מהסיור אופטימי ומלא תקווה , אני מודה לכל השותפות והשותפים על המחויבות הגדולה והמסירות האינסופית למגה פרויקט הזה . הפתיחה בעוד כמה חודשים. בהצלחה!''. 

 

צילום: שחר טל


 

פרופ' שוקי שמר יו"ר אסותא מרכזים רפואיים ציין כי – "בית החולים החדש בבאר שבע מצטרף לרשת איתנה של אסותא מרכזים רפואיים , שמספקת שירותי בריאות ורפואה מקצועיים, איכותיים , תוך הקפדה על  בטיחות הטיפול והמטופלים, כאשר החמלה היא נר לרגלינו. בית החולים החדש יפתח בעוד כשנה, ישמש את תושבי האיזור  במאה השנים הבאות כשהוא עתיד לגדול ולהתפתח בקצב הזמן ולהעניק את השירות המתקדם לתושבי באר שבע, הנגב והדרום, אני מודה לראש העיר רוביק דנילביץ והנהלת העיר על ההליכה המשותפת, רבת השנים."

שירות, איכות ובטיחות הטיפול עומדים לנגד עינינו, אסותא מתקדמת בצעדי ענק לעבר פתיחת בית החולים החדש בדרום, שיהווה מודל של עשייה רפואית איכותית למיליון וחצי תושבים במדינת ישראל, תוך הקפדה על סטנדרטים בלתי מתפשרים. זוהי בשורה חשובה לקידום הבריאות של תושבי הדרום".

 

צילום: שחר טלמנכ"ל  אסותא מרכזים רפואיים  גידי לשץ אמר כי "בניית בית החולים החדש  בבאר שבע, מהווה עבורנו שליחות לאומית לחיזוק ופיתוח הדרום כולו ולחוסנה של מדינת ישראל. אסותא הינו ארגון בריאות שפיתח ידע ומומחיות בהקמת בתי חולים בפריסה ארצית. בית החולים החדש ישלב מצוינות רפואית, אנושית וערכית ויהיה בית חולים חכם וחדשני בו ייושמו טכנולוגיות ומודלים רפואיים ושירותים מהמתקדמים בעולם"

רוחמה אלחיאני, מנהלת בית החולים "אסותא" באר־שבע: "אני נרגשת עם כל התקדמות בבניית בית החולים החדש לתושבי הדרום, בית חדש ובו שירותים רפואיים חדשים מסוגם בנגב, שיאפשר לנו להמשיך ולשרת את אוכלוסיית הדרום, כפי שאנו עושים שנים רבות. נמשיך לתת טיפול רפואי איכותי תוך הקפדה על שירות אנושי ואישי. כמי שמשרתים את הסביבה כולה אנחנו שמחים על הזכות להוביל את שירותי הבריאות בעיר באר שבע ובנגב כולו".