בוגרי ובוגרות עמותת יוניסטרים מבאר שבע הציגו את המיזם החדשני שלהם בפני ראש העיר

בוגרי ובוגרות מרכז היזמות יוניסטרים באר שבע-אלטשולר שחם, אשר זכו לאחרונה במקום הראשון בתחרות הארצית "מיזם השנה 2023" של עמותת יוניסטרים, נפגשו עם ראש עיריית באר שבע והציגו בפניו את המיזם החדשני
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: יוניסטרים

חודשיים לאחר שזכו בתחרות "מיזם השנה 2023" של יוניסטרים, נפגשו השבוע הבוגרים הטריים של מרכזה היזמות יוניסטרים באר שבע-אלטשולר שחם, עם ראש העירייה רוביק דנילוביץ, ד"ר חפצי זוהר- סגנית ומ"מ מקום ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך, גברת אתי כהן מנהלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים, יוסי פלג- מחנך כיתת מצוינות נחשון במקיף ו', בה לומדים ליאן ואביאל, הראל ליכטמן- מנהל שותפויות מוניציפליות בעמותה והורי בני הנוער. 

במהלך המפגש, חניכי וחניכות הקבוצה - אביאל ביטון, ליאן שינפלד, אגם לוי ועוז צריקר, שיתפו וסיפרו אודות המיזם החדשני אותו פיתחו - מערכת המתריעה בפני אנשים המתניידים בכיסאות גלגלים, מפני מכשולים בדרך, המבוססת על מצלמות וחיישנים. החניכים הסבירו, כי הפתרון יאפשר למשתמשים בכיסאות גלגלים לנוע בבטחה וללא חשש מהסיכונים ומהמכשולים סביבו. בעתיד, שיתפו, המערכת תתבסס על בינה מלאכותית ותדע לזהות את סוג המכשול כך שיימנעו תאונות.

"המיזם שלנו פותח בעקבות מפגשים שערכנו עם חברי עמותת איל״ן מבאר שבע אשר הצביעו על הצורך בפתרון למניעת מכשולים למתניידים בכיסאות גלגלים. אנו שואפים להמשיך ולפתח את המיזם ולשווק אותו גם בעתיד״, שיתפו בני הנוער.

ראש העירייה, רוביק דנילוביץ, התרשם מאד מבני הנוער, בירך אותם ואמר: "איזה כיף היה לפגוש יחד עם ד״ר חפצי זוהר מ״מ רה״ע ומחזיקת תיק החינוך, את אביאל ביטון, ליאן שינפלד, עוז צריקר ואגם לוי, תלמידות ותלמידי בתי הספר התיכונים בעיר שפיתחו סטארטאפ חדשני שמסייע לאנשים המתמודדים עם מגבלה פיזית אשר מרותקים לכיסא גלגלים ממונע להתנייד בבטחה. שמעתי מהם ומהוריהם שהגיעו למפגש על הליך החשיבה, האתגרים, ההתמודדויות והליווי. היה מדהים לראות את החיבור הייחודי שנוצר בין חברי הקבוצה, הרוח והתשוקה שמובילה אותם. אני גאה בכם, המשיכו לכבוש פסגות ולהגביה עוף".

בתום הפגישה, ראש העיר ולשכתו העניקו לכל אחד מהבוגרים שי צנוע, בצירוף הספר "רק החולמים מגשימים", אשר נכתב על ידי ראש העיר והוענק עם הקדשה אישית - זאת כאות הערכה ועידוד הבוגרים להמשיך ולחלום בגדול. בנוסף, יוענק מטעם העירייה שי קבוצתי מיוחד לכלל חברי הקבוצה.

יפעת בכור, מנכ"לית עמותת יוניסטרים: "אני רוצה להודות לעיריית באר שבע על החיבוק החם והשותפות והתמיכה רבת השנים במרכז יוניסטרים באר שבע-אלטשולר שחם ובבני ובנות הנוער תושבי העיר, אשר משקיעים רבות בפיתוח סטארטאפים למען עתידם ולמען עתיד העיר ותושביה. אני בטוחה שבני ובנות הנוער שלנו ימשיכו לשגשג ולהתפתח ומצפה לראותם בתכנית הבוגרים שלנו אשר ממשיכה להזניק את הצעירים לפיתוח עצמי וכישורי קריירה, סיוע בתעסוקה ועוד".