יוצאים מהארון: ''הרשת'' השיקה את הארון הקהילתי של שכונה ד'

מה שלא עולה עליך, תן לחבריך: קידום מדיניות סביבתית הינה אחת מן המטרות שהציבה לעצמה קהילת ''הרשת באר שבע''
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: הרשת / באר שבע. שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

קהילת "הרשת באר שבע", השיקה בשישי האחרון את "הארון הקהילתי" במסיבת חשיפה, בשיתוף ה"בנג'י" וחומוס "דאווין'', בה נכחו עשרות אנשים. הארון עצמו ממוקם בלב שכונה ד' (מאחורי מרכז נעורים), והוא עומד לרשות הציבור הרחב. מובילת קהילת הרשת באר שבע, נועה שמש:" "איזה כיף שהגענו לרגע השקת הארון אחרי זמן רב של עבודה. אנחנו מזמינים את תושבי באר שבע לבוא לבקר בארון, ולתרום או לקחת בגדים בדרך חדשה . מקווים שכולנו נשמור על הנכס המהמם הזה בשכונה"

מה שלא עולה עליך, תן לחבריך: קידום מדיניות סביבתית הינה אחת מן המטרות שהציבה לעצמה קהילת הרשת באר שבע, מרשת הקהילות של ארגון ארץעיר. כחלק מאותה מדיניות הקימו לפני כשנתיים את "המקרר הקהילתי", ובשישי האחרון (22 באוקטובר) חשפו את "הארון הקהילתי" שיקדם בדיוק את המדיניות הזו.

מיזם הארון הקהילתי נולד מתוך הצורך לספק מקום מכובד, שקט ונקי לתרומה ולקיחה של בגדי יד שניה, והוקם כחלק מרשת ארונות קהילתיים המוצבים בימים אלה בערים שונות ברחבי הארץ. הסנונית הראשונה הייתה באור יהודה, שם יזם בשם עמית אוזן הקים את הארון הראשון. משם הבשורה התפשטה לשאר חלקי הארץ, ובשישי האחרון הגיעה גם לבאר שבע.

הרעיון עובד כך שהארון עומד לשימוש הציבור, שיכול לשים בגדים שאינם בשימוש, ואף לקחת בגדים טובים שאנשים אחרים השאירו. בכך הארון הקהילתי מקדם אג'נדה שאומרת שלא חייבים לקנות בגד חדש אם צריך, על ידי כך לצמצם את תרבות הצריכה ואת הייצור העודף, ובכך לסייע בשמירה על הסביבה.

התרגשות רבה נרשמה בקרב אנשי "הרשת באר שבע"  כאשר כמות בגדים גדולה מהמצופה הגיעה לארון, ובכך ניתן לומר רשמית שהמיזם התחיל במלוא המרץ. מובילי המיזם מטעם קהילת הרשת באר שבע, עומר אברג'ל ונדב בן אהרון: "בשביל ללבוש בגד חדש, לא חובה לקנות אותו." ומוסיפים: " יצא לנו טיימינג מושלם להשקת הארון- בעתיד הקרוב אנשים יתחילו להחליף מארון קיץ לחורף, ואנחנו נראה את הארון מתמלא בבגדים חדשים". 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

כתבות נוספות למקרה שפספסת...