לא רק ספורט

ביה"ס התיכון עתיד מחנה נתן בבאר-שבע הקים לרווחת תלמידיו חדר כושר מקצועי, בליווי של מדריך כושר מוסמך, על מנת שישמרו על אורח חיים בריא
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: צבי תקשורת / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

"בית ספרנו מאוד קשוב לצרכיי תלמידיו. הרעיון היצירתי והייחודי הגיע משיחות אישיות שקיימנו עם התלמידים, שסיפרו על הצורך העז לשמור על משקל תקין וכן לפרוק אנרגיה במהלך יום הלימודים האינטנסיבי",  ציין מנהל בית הספר, מאיר אבן שימול והוסיף:  "כשם שאנו תופרים חליפה אישית- פדגוגית, חברתית ורגשית לכל אחד ואחת מן התלמידים- כעת אנו תופרים גם חליפת אימון ספורטיבית"
 
משיחות אישיות שקיימו המחנכים בתיכון עתיד מחנה נתן בבאר-שבע עם התלמידים, כבר בימי ההיערכות לקראת שנת הלימודים, מרבית התלמידים סיפרו שהתקשו לשמור על שגרה של פעילות גופנית, התורמת כידוע מאוד לאורח חיים בריא. בבית הספר החליטו להרים את הכפפה ולהקים חדר כושר מאובזר ומשוכלל בעלות של עשרות אלפי שקלים. חדר הכושר הממוזג כולל 14 מכשירי כושר מתקדמים ואף מכשיר מים קרים, לרווחת התלמידים. 

בנוסף, האימונים בחדר הכושר נמצאים כולם בפיקוח ובליווי של המורה לחינוך גופני בשוטף, איתמר אמזלג, שהוא גם מאמן כושר מקצועי מוסמך, שאף בנה לתלמידים השונים תכנית אימונים מקיפה אישית ותפריט תזונה מותאם- זאת מתוך היכרותו עם צרכיי התלמידים. 

מאיר אבן שימול, מנהל בית הספר: "בשל היותנו תיכון בוטיק היחס לכל תלמיד ותלמידה הינו אישי והצוות החינוכי מקיים שיחות מרובות עמם כדי לזהות מהם הצרכים שיעזרו להם להמשיך להתפתח ולהצליח. בשיחות האחרונות זיהינו שרבים מהם התלוננו על-כך שהקורונה "סגרה" אותם בבתיהם ללא יכולת לשמור על אורח חיים ספורטיבי ובריא. לפיכך, החלטנו להרים את הכפפה ולהקים, בתמיכת מנכ"ל הרשת דני פסלר, חדר כושר משוכלל ומאובזר ואף להעמיד לרשות התלמידים מורה מוסמך כמאמן כושר". 
חדר הכושר שהוקם מכיל מגוון מכשירים שמאפשרים לתלמידים לבצע אימון על כל שרירי הגוף. כאמור, לכל אחד מהתלמידים נבנתה תכנית אימונים אישית שכוללת תפריט תזונה מותאם. 

דני פסלר, מנכ״ל רשת עתיד: ״אנחנו דוגלים באימרה של הרמב״ם- 'נפש בריאה בגוף בריא' ומעודדים אורח חיים ספורטיבי בקרב התלמידים כשיגרת חיים. לאחר השנה הקשה בה חווינו עליה ברמת החרדות, הפרעות אכילה, השמנת יתר וקשיים נפשיים זוהי שעת כושר נכונה, תרתי משמע, להשקה של מיזמים מקדמי אורח חיים בריא״. 

מאיר אבן שימול, מנהל ביה"ס התיכון: "אני שמח לראות איך התלמידים נהנים מחדר הכושר, מתאמנים יחד משכבות גיל שונות, עוזרים זה לזה וגם מרגישים שיפור עצום באורח חייהם ודימוי הגוף שלהם". 

בתיכון עתיד מציינים כי חדר הכושר הינו שירות נוסף שניתן לתלמידים על מנת לאפשר להם את המעטפת השלמה ללימודיהם, בנוסף להסעות לבית הספר וחזרה הביתה, ארוחת בוקר וארוחת צהריים חמה ועוד. מעטפת זו מסירה מעל התלמידים דאגות רבות ומאפשרת להם התרכזות בתכנית הלימודים. 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

כתבות נוספות למקרה שפספסת...
יום שישי | 10 ספטמבר 2021
יום שישי | 10 ספטמבר 2021