בית ליצירה מוזיקלית יוקם בב''ש, יאפשר לאמנים מקומיים להופיע

הקמתו של הבית תעשה על ידי משרד התרבות והספורט והמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בעלות כוללת של 8.5 מיליון ש״ח. הרווחים ממכירת הכרטיסים ילכו לאמנים
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום הדמיה: Photo by cottonbro from Pexels

בית ליצירה מוזיקלית יוקם בבאר שבע, במימון משרד התרבות והספורט והמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל. בית דומה יוקם בעכו. הבית יעניק לאמנים מקומיים מקום לחזרות ולהופעות. המימון יהיה של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ומשרד התרבות והספורט, הרווח ממכירת הכרטיסים יועבר ישירות לאמנים שיופיעו במקום.

כיום אמנים ויוצרים בבאר שבע מתקשים למצא במות להופעות, במיוחד מי שעוסקים ביצירה שאינה מסחרית. הבית יאפשר לאמנים לערוך חזרות ולהופיע. ההקמה תעשה על ידי משרד התרבות והספורט והמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בעלות כוללת של 8.5 מיליון ש״ח לכל בית.

הבתים ליצירה מוזיקלית יהוו מסגרת להדרכה ולחשיפת יוצרים המתגוררים בנגב. יהיו בהם חללים המותאמים להופעות עם מקומות ישיבה, חלל להתכנסות קהל ואמנים, חדר חזרות, במת מופעים, פסנתר או פסנתר חשמלי, מערכת תאורה, מערכת שמע והגברה, תיעוד ויזואלי והקלטת אודיו לכל מופע ואפילו חדר אמנים עם פינת איפור והלבשה, מיטה, מקרר, מסך טלוויזיה ונגישות סמויה לבמה. המהלך להקמת בתים ליצירה מוסיקלית, נובע מהחשיבות הרבה שהמשרדים רואים בטיפוח ובמינוף התרבות והאמנות בנגב.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​