כיוונים בחברה בבית ספר למשחק בנגב ''גודמן''

בנוכחות אנשי תרבות, אורחים וקהל רחב, התקיים גמר תחרות מלגות "כיוונים בחברה" בגודמן, בית ספר למשחק בנגב, בשיתוף חברת כיוונים, החברה לתרבות הפנאי בבאר שבע. היצירה הזוכה: ״סטרייט – מן״
send whatsapp messsage send FB messsage
כיוונים בחברה בבית ספר למשחק בנגב ''גודמן'' צילום: כוונים

בסוף ינואר התקיים בגודמן, בית ספר למשחק בנגב, גמר תחרות מלגות "כיוונים בחברה" במעמד בכירי חברת כיוונים: ערן רוזנטל, סמנכ"ל כספים, יוסי דויטש, סגן מנהל אגף פנאי וקהילה, גלית ארז, מנהלת שיווק, שרית שמע, מאגף האירועים ושמוליק יפרח, מייסד ומנהל "גודמן". 

בערב נחשפו בפני הצופים קטעים מרגשים, מצחיקים ובועטים שנבחרו בתחרות קדם של כל תלמידי גודמן. תחרות המלגות נערכת השנה בפעם החמש עשרה וכמדי שנה, התחרות מתקיימת בחסות חברת כיוונים ובשיתוף אגף הרווחה והשירותים החברתיים של עיריית באר שבע. 

בערב החגיגי הוצגו אחד עשר קטעים שעלו לשלב הגמר, אשר לכולם זיקה כזאת או אחרת לנושאים חברתיים. הקטעים כולם הם פרי מחשבתם ויצירתם של הסטודנטים והסטודנטיות ומייצגים את נקודת המבט הייחודית שלהם על המתרחש בחברה הישראלית. 
גם מקהלת בית הספר גודמן, בניהולו המוזיקלי של מתן תלמי, לקחה חלק באירוע בביצועם המרגש לשירים "עבדים" של ברי סחרוף ו"ויקיפדיה" של חנן בן ארי.

הקטעים הטובים ביותר זכו בִּמֵלָגות, אותן מעניקה חברת כיוונים, ונבחרו על ידי צוות שופטים מכובד. 

במקום הראשון זכה קטע מקורי, "סטרייט – מן", מאת איתי אורי, רועי דוד, דורון טאובר וליהי שאול, סטודנטים שנה ג' ובהשתתפותם. בתל אביב של שנת 2027, דייר חדש נכנס לגור בבניין בלב העיר. אבל מה קורה כאשר דיירי הבניין מגלים על אותו דייר פרט מרעיד ומטלטל? הקטע נכתב בתגובה להצעה לשינוי חוק האפליה על רקע אמונה דתית ומותח ביקורת על הפגיעה הצפויה בקהילת הלהט״ב. הקטע אמנם מציג תרחיש עתידי מנקודת מבטה של הקהילה הגאה, אך המסר הוא אוניברסאלי, חיה ותן לחיות.

במקום השני זכה "שיעור ספרות" - קטע מקורי בהשראת שב"ס, מאת סטודנטים שנה ב': גל כהן, עודד זמיר, ניר רימון ובהשתתפות איתי ליפשיץ וגביש בוננו. בעידן שבו האלימות בבתי הספר משתוללת, שיעור ספרות אחד חושף את תרומתה של מערכת החינוך.


בערב החגיגי הוצגו אחד עשר קטעים שעלו לשלב הגמר, אשר לכולם זיקה כזאת או אחרת לנושאים חברתיים. הקטעים כולם הם פרי מחשבתם ויצירתם של הסטודנטים והסטודנטיות ומייצגים את נקודת המבט הייחודית שלהם על המתרחש בחברה הישראלית
במקום השלישי זכה "שהחיינו", קטע מקורי מאת נריה ישראל, סטודנט שנה א' שבחר לשים זרקור על האמת המרה על טיפולי המרה.
יניב בחור ממשפחה ״נורמלית״ מבת ים נשלח לטיפול אינטנסיבי על מנת לשנות את נטיותיו המיניות ולהפוך ל"סטרייט נורמלי". לפני שהוא יורד לשפוך את שקית הזבל הוא מחליט ברגע אחד של תעוזה להתעמת עם אביו על אותם הימים ששלח אותו אל שחיטת הנפש.

במקום הרביעי זכה הקטע המקורי "קלמידי"א" מאת אלקנה בניזרי ועומר לבה, סטודנטים שנה ג' בהשתתפות נוי בר און, טל אליעזר וגבריאל אשרוב. הקטע נוצר בעקבות התסכול הגדול על הקודים החברתיים של עולם הדייטינג שמכניסים בכולנו פחד ליזום, על הפסימיות של כולנו למצוא אהבה ועל כמה זה מקרי באמת למצוא את הדבר האמיתי שכולנו מייחלים לו.

ערן רוזנטל, סמנכ"ל כספים בכיוונים אמר באירוע: "חברת כיוונים מחבקת את גודמן ביה"ס למשחק, ושמחה להעניק זו השנה החמש עשרה מלגות לסטודנטים המוכשרים. בערב יוצא מן הכלל צפינו באחד עשר קטעים איכותיים, יצירתיים ומקצועיים. באופן מפתיע , במהלך הערב החלטנו להעניק פרס נוסף, פרס רביעי, לקטע נוסף "קלמידי"א" מאת אלקנה בינזרי ועומר לבה. קטע ששבה את ליבנו ולא יכולנו לוותר... נמשיך ונתמוך בשמחה גם בשנים הבאות". 

שמוליק יפרח, מנהל גודמן בית הספר למשחק בנגב: " אין כמו לראות את היצירות המקוריות של הסטודנטים שלומדים בבית הספר וכמובן לשמוע את מחיאות הכפיים של הקהל. אירוע הגמר "כיוונים בחברה" מהווה אמירה וחיבור ישיר לערכים עליהם מושתת בית הספר וכמובן לשיתוף הפעולה שיש לנו מעל ל-15 שנה עם חברת כיוונים. אני רוצה להודות לכל מי שלקח חלק באירוע וכמובן להזמין את הקהל הרחב להגיע אל בית הספר ולצפות בהצגות המצוינות אותן אנו מעלים".​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK