אחרי שנה וחצי: תערוכה ראשונה במוזיאון לתרבות האסלאם

רוביק דנילוביץ', ראש העיר באר שבע: "אנחנו נמשיך לצרוך תרבות ואמנות, כי אם יש משהו שעושה לנו טוב לנשמה ולנפש זה הדברים האלו".
send whatsapp messsage send FB messsage
דוקטור שרון לאור סירק, עודד שוהם, דוקטור רואש, רוביק רוזנטל, דוקטור רוברט קול, מיכאל וייס (צילום: דיאגו מיטלברג)

התרגשות גדולה נרשמה במוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח בשבוע שעבר, כשנפתחה שם התערוכה "מפגשים בדרך הזהב", התערוכה החדשה הראשונה במוזאון מזה שנה וחצי.

התערוכה מציגה מפגש בין דתות ותרבויות במערב אפריקה לבין דת האסלאם ופותחת בפנינו צוהר לתרבויות עשירות ומרתקות אלה. בתערוכה מוצגים חפצים המספרים את סיפורו של נתיב הסחר בזהב שדרכו הגיע האסלאם למערב אפריקה, נתיב אשר חיבר בין דתות ומסורות.

"אנחנו נשמע, נקשיב ונפעל לפי הנהלים", אמר רוביק דנילוביץ', ראש העיר באר שבע, "אבל אנחנו נמשיך לצד זה גם לצרוך תרבות ואמנות, כי אם יש משהו שעושה לנו טוב לנשמה ולנפש זה הדברים האלו".

"אני בטוח שתערוכה זו תביא קהל רב מכל רחבי הארץ ואף תנדוד למקומות נוספים בעולם", אמר עודד שהם, מנהל מתחם המוזאונים.

בפתיחה החגיגית נכחו בנוסף לראש העיר ולמנהל מתחם המוזאונים באר שבע עודד שוהם, מנכ"ל חברת כיוונים מר שלומי נומה, ראש מטה כיוונים מר מוטי דהן, ראש מנהל תרבות  יאיר נגיד, ד"ר שרון לאור סירק אוצרת המוזאון ואוצרת התערוכה, מיכאל ודינה וייס שתרמו מהאוסף הפרטי שלהם לאומנות אפריקאית ונציגי משפחת רואש שתרמו אף הם מהאוסף האישי שלהם לתערוכה וד"ר אורית שמיר וד"ר רוברט קול נציגי רשות העתיקות.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com