היכן תתאמנו למרוץ הלילה איקאה באר שבע Light Run

לכבוד מרוץ הלילה איקאה באר שבע Light Run, שיתקיים ביום שני, 30.4, הכנו עבורכם מספר מוקדים בהם תוכלו להתאמן באוויר הפתוח עם נוף הנגב מסביבכם
send whatsapp messsage send FB messsage
פארק נחל באר שבע (קרדיט אלבטרוס)

מטעי החוחובה של חצרים:

מסביב לקיבוץ חצרים, חמש דקות נסיעה מבאר שבע, מגדלים דונמים על דונמים של צמחי חוחובה מהם מכינים מוצרי בריאות, היגיינה וטיפוח שונים. בנוסף מדובר באחד המסלולים הטובים והנוחים להתאמן בהם לריצות ארוכות. בין המטעים תוכלו למצוא מסלולי ריצה רחבים, מישוריים ונקיים מצמחים ומכשולים. גם הרגליים שלכם יודו לכם על הריצה במסלול זה משום שמדובר באדמת לס רכה ונוחה.

אורך מסלול אפשרי: 6 ק"מ

מטע חוחובה בחצרים (קרדיט אבישי טייכר)

פארק נחל באר שבע:

לא חייבים לצאת מבאר שבע כדי לראות ירוק בעיניים ולרוץ בשטחים פתוחים. פארק נחל באר שבע יכול להיות מקום מצוין להתאמן למרוץ הלילה עם מסלולים מסביב לפארק, על גדות נחל באר שבע וליד אתר בית אשל ההיסטורי של קק"ל. אין מסלול מסודר לריצה בפארק אך המומלץ ביותר הוא לצאת מהחניה של הפארק לכיוון מזרח, כביש חוצה באר שבע, על דרך העפר שלצד הכביש של הפארק. בסוף השביל לפנות לכיוון מתחם איקאה החדש ומשם חזרה לכיוון הפארק כשאתם רצים במקביל לכביש 25. כמובן כל אחד יכול להמציא לעצמו תכנית אימונים באורכים שונים ולנצל את כל השטח הפתוח לאימון האישי המתאים ביותר. מעבר למסלולי הריצה, במרכז הפארק, עולה אל הפרגולה המרכזית, תמצאו גרם מדרגות שיכול להתאים לאימון מדרגות אינטנסיבי.

אורך מסלול אפשרי: 5 ק"מ

פארק נחל באר שבע (קרדיט אלבטרוס)

מגרש הספורט בעומר:

בין ריצות ארוכות מומלץ לעשות גם אימוני ריצות קצרות וכוח, לחזק את שרירי הרגליים שיהיו מוכנים למרוץ הלילה. מסיבה זו מגרש ספורט מואר יכול להיות פתרון מעולה. במגרש עומר תוכלו לרוץ מסביב למגרש ולסיים את הריצה באימון כוח, ידיים ורגליים, במגרש עצמו. כמובן שהמגרש מואר עם גישה נוחה.

אורך מסלול היקפי: 400 מ'


כביש 358:

לסיום בחרנו מסלול צבעוני, למרגלות יער יתיר. את המסלול מתחילים במחלף לקיה על כביש 6, בתחנת הדלק דור אלון-להב. משם יוצאים לריצה על השביל במקביל לכביש 358 לכיוון קיבוץ להב. המסלול נוח לריצה, הליכה ואף רכיבת אופניים. את המסלול מסיימים בקיבוץ ומשם בריצה חזרה לרכב בתחנת הדלק. מפני שמדובר במסלול הלוך-חזור, ניתן לבחור את אורך המסלול ולחזור בכל רגע אל נקודת ההתחלה. בסופי השבוע המסלול הופך לפופולרי במיוחד ורצים רבים פוקדים את המסלול כדי ליהנות מנוף צפון הנגב וממסלול הליכה מישורי ונוח.

אורך מסלול אפשרי: 6 ק"מ לכיוון (12 ק"מ הלוך-חזור)

לרוץ בנוף יער יתיר (קרדיט יעקב שקולניק)​​​​​​​

מרוץ הלילה - איקאה באר שבע Light Run יוזנק משדרות רגר בסמוך לרחבת העירייה, ויכלול שלושה מסלולי ריצה זוהרים: מסלולים מדידים באורך 5 ו-10  ק"מ ומסלול עממי באורך 2.5 ק"מ, אשר יאירו את רחובות העיר באמצעות אלמנטים מיוחדים של תאורה. כ- 10 במות מוזיקה לאורך המסלולים יכניסו את הרצים לאווירה ולקצב.