איש הנגב: מנכ"ל חדש לחממה של הנגב

ארנון קולומבוס הוא המנכ"ל החדש של החממה הטכנולוגית בדרום InNegev, שזכתה במכרז רשות החדשנות בינואר 2020 במסגרת חממות פריפריה, ופועלת מתוך כוונה לקדם את החדשנות בדרום
send whatsapp messsage send FB messsage
ארנון קולומבוס (צילום: יח''צ)

החממה פעולת בתחומי בתחומי האגרו-פודטק, קלינטק ותעשיה 4.0, וכבר השקיעה ב-3  מיזמים בתחומים אלה, וקידמה במסגרת תכניות שונות בניהולה למעלה מ-20 מיזמים נוספים. בפעילות החממה שותפים מובילים תעשייתיים ופיננסיים ביניהם: המועצה האזורית בני שמעון, סודה-סטרים, נטפים, דולב וקיבוץ חצרים, מכללת סמי שמעון, וקרן ההשקעות אלפא קפיטל, ומנוהלת בידי צוות מנהלים מקצועי ומוכשר בתחומי הטכנולוגיה והיזמות.

קולומבוס (55), נשוי +3 מקיבוץ חצרים. מיד עם שחרורו משרות הקבע החל לעבוד בחברת נטפים, שקיבוצו חצרים הוא מבעליה, במשך כ-20 שנה כיהן שם בתפקידי מפתח וניהול, האחרון שבהם היה יו"ר בעלי המניות מטעם חצרים והיה ממובילי עסקת המכירה ב-2017. בשנים האחרונות כיהן כסמנכ"ל מערכות המידע ב-ICL.  במקביל לעבודתו הוא פעיל ושותף בהובלת פרויקטים חברתיים רבים בנגב כמו "להעז ביחד" לפיתוח נוער ושילוב אקדמאים מהעיר אופקים והסביבה בתעסוקה בדרום ומשמש כיו"ר ארגון "ראידאת" לפיתוח מנהיגות בקרב צעירות מהחברה הבדואית. לאחרונה, החליט לשלב בין אהבתו לנגב לבין פעילותו העסקית והקהילתית ורואה ערך עליון ומטרה לקדם את הייטק הדרומי על כל גווניו.

ארנון קולומבוס מציין: "חממת InNegev היא מרכז העשייה של החדשנות בנגב, וממנפת את כל העשייה הרבה והמבורכת שכבר ישנה באזור. אני נרגש על ההזדמנות שניתנה לי לפעול למען הדרום - המטרה הבאה שלי היא לייצר סינרגיה בין כל העוגנים והמשאבים הרבים והטובים של הנגב ולמשוך חברות וסטרטאפים לחזון הפרחת הנגב, ובכך להביא תנופה חדשה בנושא החדשנות בדרום".


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com