בדרך להצגה או לחופשה עוצרים לבדיקה מהירה

סופיה ישראל הקימה מחלקת אירועים שמתמחה בתהליכי בידוק מיידי לצרכני תרבות הפנאי
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: סופיה ישראל בדיקות מיידיות

סופיה ישראל מקבוצת רימיפארם, אשר עומדת מאחורי ההצלחה הטכנולוגית של האיים הירוקים באילת ובים המלח, הקימה מחלקת אירועים לקראת פתיחת עולם התרבות ויתר הענפים על פי התו הירוק (הדרכון הירוק). המטרה היא להנגיש בדיקות סופיה מהירות וזולות ולאפשר לא רק למתחסנים אלא גם לציבור שיבצע בדיקות מיידיות, להיות חלק מתרבות הפנאי בישראל. 

תוכנית התו הירוק שהוצגה על ידי משרד הבריאות לוועדת החוקה של הכנסת תכלול פתיחה הדרגתית של מוסדות תרבות, אירועי ספורט, מוזיאונים, בתי מלון וחתונות, ככל הנראה גם קניונים, חדרי כושר, מסעדות, בתי קפה, בריכות שחייה ואולי גם בתי כנסת. המטרה היא יציאה מהסגר ופתיחת המשק באופן הדרגתי וזהיר לצד המשך מבצע החיסונים האופטימי.

מדובר בנקודת זמן עתידית מוערכת שבה כ - 1.8 מיליון ישראלים כבר יהיו מחוסנים ומספרם ילך ויגדל ויהיה צורך במתן מענה של בדיקות מהירות ליתר הציבור שטרם התחסן וירצה להיכנס לפעילות. (על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נכון לשנת 2021 אוכלוסיית ישראל נאמדת בכ-9.291 מיליון תושבים).

יצוין כי התו הירוק יונגש על גבי אפליקציה וישמש כתו מעבר למתחסנים, מחלימים, נבדקי PCR ובדיקות מהירות. האפליקציה תציג, יכול או לא יכול להיכנס ולא תציג אם המשתמש החלים לפני חצי שנה, נבדק לפני 15 דקות או התחסן לפני חודשיים.

תחנה עירונית לבדיקות מהירות עם חווית משתמש זריזה וקלה

צוות המחלקה המנוסה אשר בקיא בהנחיות משרד הבריאות ובנה את הפרוטוקולים שבוצעו ביעילות באיים הירוקים, יעבוד מול  תעשיית התרבות, האירועים והמופעים במטרה לחזור לשיגרה לצד מגבלות הקורונה. בימים אלו כבר החלו בחברה בהיערכות להקמת מתחמים עירוניים ואזוריים לבדיקות מהירות. על פי התו הירוק, תרשימי הזרימה של הבדיקות המיידיות, יהיו מותאמים לכמות הנבדקים הצפויה ומספר המכשירים הניידים של סופיה שיוצבו בתחנה. צוות החברה כבר קיים פרזנטציות ראשוניות במוסדות תרבות ובתי מלון ונמצא בקשר עם רשויות מקומיות וחברות הפקה במטרה לבנות חווית משתמש זריזה וקלה. לא מן הנמנע שבתוך זמן קצר מסיום הסגר ופתיחת המשק, ניתן יהיה להיבדק פעם ב – 72 שעות (או להתחסן פעם בחצי שנה) לצפות בהצגה, לצאת לקולנוע, או ליהנות מחיי הלילה של העיר.

בדרך לחתונה עוצרים לבדיקה מהירה

בנוסף לענפי הפנאי והמסחר צפוי גם ענף החתונות והאירועים להיפתח באופן זהיר והדרגתי. בהתאם לכך עתידה כל חתונה לאכלס אורחים מחוסנים ולאפשר גם לאורחים שיבצעו בדיקות מיידיות, להיות חלק מהאירוע. את הפתרון לצורך הזה כבר מספקות חברות מנוסות לשירותי רפואה אשר מגיעות עם צוות דוגמים ומכשירי סופיה ומקימות מערך בידוק מהיר וזמני כחלק מהפקת החתונה. השירות ניתן בכל רחבי הארץ, גם בחברה הערבית ובמגזר הדתי -חרדי.

בדיקה מהירה ותיקה בישראל

סופיה היא פריצת דרך טכנולוגית שפותחה על ידי חברת קווידל (Quidel) האמריקאית בעזרתה ניתן לבדוק כ – 40 איש בשעה. הבדיקה פועלת באישור ה - FDA והמעבדה לנגיפים במשרד הבריאות, עברה בישראל תיקוף על אלפי נבדקים וצברה בארץ ניסיון וותק של מאות אלפי בדיקות מהירות. על פי תוצאות התיקוף של משרד הבריאות הדיוק של סופיה עומד על 84% על כל הנבדקים, 95% על נבדקים בעלי תסמינים, 72% לנבדקים ללא תסמינים. הבדיקה מבוססת אנטיגן המזהה בתוך 15 דקות את נגיף הקורונה וגם את הזנים החדשים, הווריאנט מברזיל, המוטציה הבריטית, הדרום אפריקאית, הווריאנט מלוס אנג'לס והמוטציה הצפויה בישראל על פי תחזית אמ"ן. קווידל מיוצגת בישראל על ידי קבוצת רימיפארם, אשר גם מפעילה קו טלפוני למידע מקצועי על שימוש בסופיה שמספרו: 03-6483635.

כתבות נוספות למקרה שפספסת...