מקדמים יזמות חברתית בשכונות באר שבע

פרויקט "חושבים עושים" נולד על מנת לקדם יזמות חברתית בקהילות הנגב. אחרי פיילוט מוצלח  מתרחבת התוכנית לכלל שכונות העיר
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: אוריה אסייג


ICL, עיריית באר שבע וחברת כיוונים מגשימים חלומות ליזמים בנפשם:אם תמיד רציתם להשפיע על סביבת המגורים שלכם, לקדם מיזם סביבתי שישפר את מראה השכונה ויאפשר מפגש קהילתי או פעילות המאפשרת הכרות בין השכנים – את כל החלומות האלה ועוד תוכלו להגשים באמצעות תוכנית הדגל "חושבים עושים" של חברת ICL, עיריית באר שבע וחברת כיוונים

פרויקט "חושבים עושים" נולד על מנת לקדם יזמות חברתית בקהילות הנגב. אחרי פיילוט מוצלח  מתרחבת התוכנית לכלל שכונות העיר. 

במסגרת הפרויקט, תושבי העיר יכולים להציע רעיונות למיזמים קהילתיים שייצרו נקודות מפגש קהילתיות, ישפיעו על נראות המרחב הציבורי ויתרמו לרווחת תושבי השכונה כמו: אירועים ופעילויות המייצרים מפגש בין תושבים, מיזמים אמנותיים, תרבותיים וקהילתיים, רעיונות להגברת המודעות לנושא הקיימות בקהילה ובמרחב ולמעשה – כל רעיון שישפיע על המרחב הקהילתי בשכונה. 

 הפרויקטים הנבחרים יקבלו ליווי מקצועי ותמיכה תקציבית משלב הרעיון ולמשך היישום מחברת ICL, עיריית באר שבע וחברת כיוונים. את ההצעות לפרויקטים ניתן להגיש עד ה-1 במרץ 2021. 

ארז קמה, מנהל קשרי קהילהICL , סיפר: "תוכנית חושבים עושים שנולדה אצלנו בICL מעניקה לתושבים אפשרות להגשים את החלומות הכי יצירתיים שלהם במרחבים הקהילתיים. מגפת הקורונה גרמה לנו להבין יותר את חשיבות המרחב הציבורי שסמוך לבתי המגורים ואת הצורך בערבות קהילתית. אני בטוח שגם השנה נזכה לקדם יוזמות יוצאות דופן של תושבי באר שבע" 

אלעד אזולאי, מנהל אגף פנאי וקהילה כיוונים, סיפר: "בזכות תכנית חושבים עושים אנו מצליחים לממש את התפיסה הקהילתית העירונית הלכה למעשה. השנה המאתגרת שחווינו דרשה מכולנו לגלות יצירתיות וחדשנות בשל מגבלות נגיף הקורונה. בדרך זו נתנו מענה לצרכים פיזיים וחברתיים במרחב הציבורי ולעיתים ממש להמציא את עצמנו מחדש, כפי שמאפשרת לנו תכנית חושבים עושים. אנו מודים ל ICL  על השותפות אשר מעניקה לתושבים את ההזדמנות להפוך את המחשבה למציאות ולפתח יוזמות אשר ישפיעו על חיי היום יום של תושבי השכונה