הישג מרשים של המאמן הבאר שבעי עידן אברהם: זכייה בדאבל במ.ס. קרית גת נערות בכדורגל

קבוצת הנערות של מ.ס. קריית גת בדאבל הסטורי: אליפות וגביע המדינה בכדורגל נערות. עבודה קשה, התמדה ומאמן שמשקיע את הנשמה הביאו לתוצאה המדהימה
send whatsapp messsage send FB messsage
צילומים: מס. קריית גת

הישג מדהים למאמן הבאר שבעי עידן אברהם, שהוביל את קבוצת הנערות של מ.ס. קריית גת לדאבל הסטורי: אליפות וגביע המדינה. מדובר בהישג שהוא פרי עבודה קשה, לא רק במישור הפיזי, אלא גם המנטלי - של הקניית ערכים של התמדה, של עבודה נכונה ושל רוח ניצחון. עידן אברהם, בן 30, נשוי+1,  גדל בשכונה י''א בבאר שבע, למד בישיבה התיכונית אמית ואת התואר בחינוך גופני עשה במכללת קיי. בעברו שיחק בנוער של הפועל באר שבע, אך בשל פציעה, פנה לאימון.
 


הבנות משחקות כדורגל בלי פשרות. לפעמים הקהל זורק הערות לא במקום, אבל במשחקים, בכללי, יש אווירה מטורפת, רוח ספורטיבית, כדורגל הנשים מתפתח מאוד והקהל מגיע לעודד
 

לדבריו יש הבדלים באימון בנים ובנות, אך בנות הקובצה יודעות היטב להילחם במגרש: ‘’תחום כדורגל הנשים מתמפתח בצורה מדהימה גם בארץ וגם בעולם. מדובר בקבוצות מקצועיות  לכל דבר, כאשר גם אצלנו יש שחקניות זרות, מברזיל ומארצות הברית''.

בשבוע שעבר קרה ההישג המדהים:  לאחר שקבוצת הבוגרות השלימו דאבל, קבוצת הנערות עשו את זה שוב וזוכות בגביע המדינה במשחק התקיים באצטדיון גרונדמן ברמת השרון, פעם שלישית ברציפות שהגיעה למעמד זה - המשחק נגמר בתוצאה מטורפת של 4-0 מול רמת השרון, שלושה שערים לאורין בירו ושער לאור דיבן שחקנית צעירה ומוכשרת. זו הפעם הראשונה שקבוצת נערות זוכה בדאבל - גם אליפות לפני שבועיים ושבוע שעבר בגביע המדינה.

‘’אני מאמן את הבנות במהלך השנה האחרונה ואאמן אותן בשנה הבאה גם. זכייה בדאבל זה משהו שלא קורה כל יום. זו הפעם הראשונה שזוכים דאבל בנערות. פעם ראשונה בהיסטוריה בכלל''. כמה קשה עבדתם על הניצחון הזה? 

‘’אם תסתכל על הטבלה אתה תבין כמה זה קשה. סיימנו בהפרש של נקודה אחת מהמקום  השני. אנחנו שישים נקודות, רעננה חמישים ותשע. מה שהכי הזוי הוא שהפסדנו העונה בשני משחקים ושניהם היו רק נגד רעננה. התמודדנו מולם גם בחצי גמר, ניצחנו אותם שתיים-אחד. הגמר כבר היה קצת יותר קליל. קיבלנו אדום בדקה ה-60, אבל הצלחנו לנצח. הייתה עונה מאתגרת, בה המלחמה כפתה עלינו עצירה. שלאחריה רצף משחקים. זה היה מאתגר''.

איך נוצר הקשר עם הקבוצה הקריית גתית?

‘’אני תושב באר שבע. אימנתי במכבי באר שבע נשים משך 5 שנים, ילדות ונערות ומשך  שנתיים בוגרות,  בליגה לאומית. לאחר מכן חתמתי בערערה בליגה ב' ואחרי שלושה מחזורים הייתה בעיה של תקציב וזה נפל על הבחירות. פנה אליי המנהל המקצועי של קריית גת וכך נוצר הקשר. אני מאמן כדורגל נשים  מגיל 24''.יש הבדל בין אימון נשים לאימון גברים בכדורגל? 

‘’זה שונה. יצא לי לעשות את שניהם וזה שונה. קודם כל ברמה ברמת התקשורת הבין אישית,  זה משהו אחר לגמרי. יש הערות שאתה יכול לתת לגברים שעם נשים צריך קצת צריך יותר להיזהר איתן. אני יכול הגיד שאימון נשים תורם הרבה למי מאמן בנים''.

ובמגרש?
‘’הבנות משחקות כדורגל בלי פשרות. לפעמים הקהל זורק הערות לא במקום, אבל במשחקים, בכללי, יש אווירה מטורפת, רוח ספורטיבית, כדורגל הנשים מתפתח מאוד והקהל מגיע לעודד''.

עידן, כאמור, למד בבאר שבע ושחק בקבוצות ילדים ונוער. הוא זוכר לטובה את את לימודיו בתיכון, כשנים שתרמו לו ערכים והתמדה.

כעת, לפני הקבוצה נסיעה בסוף החודש, לליגת הנערות האירופאית. המועדון שהוא מאמן נחשב לאחד המובילים בליגה, והוא נוסע לשבוןע מרוכז של התמודדויות: ‘’אנחנו מקווים להגיע רחוק, אבל ההישג הזה מדהים. זו הפעם ראשונה בהיסטוריה שנערות בישראל זוכות ב לדאבל''.