הלך לעולמו ד''ר דוד פסט, ''הרופא של הפועל באר שבע''

ד''ר פסט, יליד פולין, היה במחזור הראשון של סטאג'רים בסורוקה ושימש משך 40 כרופא של קבוצת הפועל המקומית
send whatsapp messsage send FB messsage
ד''ר דוד פסט (צילום ללא קרדיט)

הלך לעולמו ד''ר דוד פסט ''הרופא של הפועל באר שבע''. פסט, יליד פולין, שימש משך סנים רבות כרופא קבוצת הכדורגל המקומית, במקביל להיותו רופא אורולוג בסורוקה. פורום יקירי העיר באר שבע הודיע על כך הערב, מוצאי שבת. טרם נקבע מועד הלוייתו. הוא היה במחזור הראשון של סטאג'רען בבית החולים סורוקה. 

דוד פסט נולד בפולין בשנת 1935, בעיירה רזין פודלסקי, הנמצאת במחוז לובלין. פסט היה מאחורי היהודים שנתרו בחיים מהעיירה שלו: מתוך כשבעת אלפים יהודים, שחיו בעיירה, תשעים אחוזים הושמדו במחנות המוות הנאציים. 

הוריו של פסט הצליחו לברוח מהעיירה לכיוון ליטא והגיעו  לברית המועצות לשעבר. השלטונות הרוסים  חייבו  את הוריו,  שהיו  פליטים, לקבל אזרחות רוסית. ההורים, כמו מרבית הפליטים שהיו מפולין, סירבו כיון שידעו שמי שנכנס לרוסיה אין סיכוי שיצא ויחזור למקום הולדתו. 

בשנת דוד פסט 1953 החל ללמוד רפואה בפולין ולמד שלוש שנים.  בשנת 1956 המשפחה קיבלה התר לעלייה ארצה. דוד הפסיק את לימודיו, ושבוע לפני עלייתם ארצה נישא לאשתו. דוד התחתן בגיל 21 וטובה הייתה בת 19.  הם נישאו  בבית הכנסת היהודי בפולין.

העלייה לבאר שבע

באוקטובר 1956  דוד ובני משפחתו עלו לארץ והעבירו  אותם עם משאיות מלוד לבאר-שבע, ערב יום שבת, לרחוב חז"ל בשכונה ב'.  טובה רעייתו ילדה ביום העצמאות 1957 את הבת הבכורה שלהם. לילדה ניתן השם עצמונה. לאחר הלידה טובה החלה ללמוד בבית ספר לאחיות בבאר שבע ובעפולה.

בשנת 1961 החל את תקופת הסטאז' בבית חולים "סורוקה", במחזור הראשון של סטאז'רים. כשסיים את הסטאג' הוא גוייס לצבא כעתודאי ונולדה בתו שנייה.

בסיום הצבא היה רופא של הפועל באר שבע ובמקביל כיהן גם כרופא מחוזי של קופת חולים לאומית והיה ממייסדי מספר מרפאות במרחב הדרום. גם היה אחראי בהקמת מרפאות בבאר שבע, בדימונה, באופקים ובקריית גת.

ב-1967 החל לעבוד בבית חולים "סורוקה" כמתמחה בתחום כירורגיה אורולוגית. עבד כרופא ראשי במשך 34 שנים. בשנת 2000 פרש לגמלאות ועבר לקופת חולים מכבי.

הרופא האגדי של הפועל באר שבע

דוד פסט היה במשך 40 שנה רופא של הפועל באר שבע  ותרם רבות למען הקבוצה. הוא שמח שניתנה לו ההזדמנות  להיות רופא במועדון הפועל באר שבע, כיון שמאז ילדותו היה ספורטאי פעיל  והיה ער לנושא הספורט והחינוך הגופני. היה חשוב לו להתמחות בתחום הקשור לספורט ולכן במהלך השנים הוא  הסתובב בעולם ורכש השכלה ספציפית בנושא ספורט.

בשל השכלתו, שימש מרצה 25 שנה במכללת קיי ומעט גם בווינגיט בנושא של פגיעות ספורט, תזונה ובנושאי כושר ומאמץ. דוד הרצה בפני ילדים והורים במועדון הספורט על תזונה נכונה, התנהגות ספורטיבית וחשיפה לסקס. בהמשך הרצה בהתנדבות בבתי הכלא ובבתי אבות.

בשנת 1999 קיבל את "אות יקיר העיר" על פועלו למען העיר. האות הוענק לו ע"י ראש העיר יעקב טרנר, שהיה בשירות הפעיל ראש אכ"א והעניק לו בצבא כנף של 669 על החזה. מאז שהפסיק בשנת 2000 את פעילותו בהפועל באר שבע, הוא אינו פעיל במועדון עצמו. אבל גם לאחר פרישתו הוא  ממשיך להתעניין בספורט.

יהי זכרו ברוך!​​​​​​​
​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK