''הודעה אלימה'': משבר חריף בין הפועל באר שבע לאיגוד השופטים

בבאר-שבע משוכנעים שהשיפוט בגמר גביע הטוטו לא היה הוגן (לכאורה) ובימים האחרונים הפועל ואיגוד השופטים מנהלים קרב כסאח בתקשורת
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: הפועל באר שבע

הרוחות בבאר שבע לא נרגעות, אחרי שבמשחק גמר גביע הטוטו בין הפועל באר שבע למכבי נתניה שנערך ברביעי, השופט קבע עבירה קשה במיוחד שאפי סולימאנוב של הפועל באר שבע, אשר נתקל בעדן קארצב וקיבל את הכרטיס האדום לאחר בדיקת הקלטת ה-VAR.

גמר גביע הטוטו  בין הפועל באר שבע למכבי נתניה היה אחד הסוערים שידעה הקובצה הבאר שבעית. למחרת המשחק, יו"ר איגוד השופטים גיורא ענבר פרסם הודעה חריפה בעקבות הביקורות שסופג שופט המשחק איתן שמואלביץ' מגורמים בהפועל באר שבע ומאוהדיה.

וידאו: הודעת איגוד השופטים (מתוך עמוד הפייסבוק של האיגוד)

אוהדי הפועל באר שבע משוכנעים  שצוות השיפוט התעלם מעבירות שביצעו קארצב ושחקנים נוספים בנתניה. חלק המעבירות היו אמורות לזכות את שחקני נתניה בהוצאת כרטיס צהוב או אדום. לדעת חלק מהאוהדים, השופט שומר פינה חמה בלב לנתנייתים ועל כן, היה סלחן איתם. 


הפועל באר שבע:  "הודעת האיגוד היא הודעה אלימה, שמעידה על איגוד שנתפס בקלקלתו. במקום שישפילו מבט ויודו בטעות השיבוץ של איתן שמואלביץ' הם מתלהמים ומפנים אצבע מאשימה למועדון ששומר על כבוד השופטים וזו דרכו. מתברר שמבחינתם, כשיש ביקורת ציבורית, ההגנה הכי טובה היא התקפה. כגודל ההתלהמות, כך גודל הבושה. איגוד השופטים נתפס במערומיו וכל ההתלהמות לא תכסה על ערוותו''
באיגוד השופטים לא היו מוכנים לשמוע אפילו את טענות הבאר שבעים. יו"ר איגוד השופטים גיורא ענבר: "איגוד השופטים רואה בחומרה רבה את ההשתלחות חסרת הרסן של גורמים בהפועל באר שבע כלפי השופט איתן שמואלביץ', ואת הניסיון הציני והמכוער לפגוע ביושרתו, במקצועיותו ובאמינותו".

"איתן הוא אחד השופטים המוכשרים והוותיקים בישראל, נמצא בעונה מקצועית מצוינת ולא במקרה הוא משובץ למשחקים הגדולים והרגישים ביותר – בליגה, בגביע המדינה ובגביע הטוטו".

צילום: הפועל באר שבע

"צר לי שבמקום שכל קבוצה תתעסק בהפקת לקחים בתוך המועדון לגבי ההתנהגות, הפרועה והאלימה, של השחקנים והספסלים, בוחרים במפלט הקל: להסיט את האש כלפי שופט המשחק ולנסות להשחיר אותו על לא עוול בכפו. אני לא מקבל זאת, האיגוד לא מקבל זאת והגיע הזמן לעצור את מסע ההסתה הזה".

הפועל באר שבע לא נשארה חייבת: "הודעת האיגוד היא הודעה אלימה, שמעידה על איגוד שנתפס בקלקלתו. במקום שישפילו מבט ויודו בטעות השיבוץ של איתן שמואלביץ' הם מתלהמים ומפנים אצבע מאשימה למועדון ששומר על כבוד השופטים וזו דרכו. מתברר שמבחינתם, כשיש ביקורת ציבורית, ההגנה הכי טובה היא התקפה. כגודל ההתלהמות, כך גודל הבושה. איגוד השופטים נתפס במערומיו וכל ההתלהמות לא תכסה על ערוותו''.

צילום: הפועל באר שבע

"במקום להגיב בצורה החוטאת למציאות, מוטב היה למר ענבר לכנס הבוקר את האחראים לנושא ולשאול אותם את השאלה הבאה: "כיצד ייתכן כי אדם שמעיד על עצמו שזיכרון הילדות הראשון שלו הוא לשחק בקבוצת הילדים של קבוצה X, והדבר שהוא יקח איתו לכל החיים זה האליפות שחווה כילד באצטדיון של קבוצה X, אשר נולד וגדל בעיר בה משחקת קבוצה X, ואף עובד בה כיום בתיכון המקומי כמורה לספורט, משובץ למשחקים של קבוצה X?". התשובה לשאלה הזו לא תעזור רק להפועל באר שבע, אלא לכל הכדורגל הישראלי. טוב יעשה איגוד השופטים אם יבצע בדק בית אמיתי לטובת האוהדים והכדורגל הישראלי, במקום לדברר את עצמו לדעת בתקשורת".

​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK