משחק כדורסל מרגש וחשוב בבית הלוחם

משחק ראווה של כדורסל על כיסאות גלגלים בין נכי צה"ל לבין חברי משלחת של עמותת "צהל שלום" מניו ג'רסי
send whatsapp messsage send FB messsage
משחק הידידות (צילום: עצמי)

משחק ראווה של כדורסל על כיסאות גלגלים שהתקיים אתמול, שבת, בבית הלוחם בבאר שבע בין נכי צה"ל לבין חברי משלחת של עמותת "צהל שלום" מניו ג'רסי - היווה את אחד השיאים בביקור ייחודי של יהודים חמים מארה"ב בבירת הנגב, אשר מזה 30 שנים תורמים רבות מזמנם ומכספם למען רווחתם של נכי צה"ל, אשר הקריבו את בריאותם למען בטחונה של מדינת ישראל. 

חברי הקהילה (Zahal Shalom) מארחים מדי שנה כ-10 נכי צה"ל מכל רחבי הארץ לשהות בת שבועיים בניו ג'רסי (באזור ברגן קאונטי), תוך שהם משקיעים מאמץ ומשאבים רבים על מנת שהנכים יתנתקו מקשיי היום-יום עמם הם מתמודדים וייהנו ממגוון פעילויות תרבות וחברה שיזמו המשפחות מארחות. משפחות אלה פותחות בפניהם את בתיהן ברוחב לב ומעניקות להן "חוויה של פעם בחיים" ("!Once In a Lifetime expirience") -כפי שהגדיר זאת אחד מנכי צה"ל' שזכה להתארח שם, כשהמוטו המוביל שלהם הוא: "שבועיים בבתינו... במשך כל החיים- בליבנו".   ("In our homes for two weeks... In our hearts for a lifetime").

צילום: עצמי

לציון 30 שנה להיווסדה של העמותה, ערכו בימים אלה חבריה, בהובלתו של סגן נשיא העמותה, סטיב קורנבליט, טיול מקיף בארץ של כשלושה שבועות, תוך שהם "חורשים" את הארץ לאורכה ולרוחבה ומקיימים מפגשים מרגשים עם  נכי צה"ל שהם זכו לארח אצלם ברבות השנים. 

בסוף השבוע החולף (4-5.11.2022) התארחו חברי העמותה בבאר שבע ובנגב וזכו לקבלת פנים נלהבת ולאירוח כיד המלך על ידי נכי צה"ל שזכו להתארח אצלכם, בסיועם הצמוד של יו"ר ארגון נכי צה"ל במחוז, שמעון מלול, מנהל בית הלוחם בבאר שבע, יובל כהן ו"יד ימינו", מירה וקנין. תכנית האירוח באזור הותוותה ונוהלה על ידי 2 נכי צה"ל שעמדו בראש המשלחות נכי צה"ל שהתארחו בניו ג'רסי- מותקה ברקוביץ (בשנת 2014) ואמיר רוזנבליט (בשנת 2016).  

צילום: עצמי

התכנית העשירה כללה, בין היתר, ביקור במרכז להנצחת חיילי אנז"ק בבאר שבע וסיור רגלי מודרך בעיר העתיקה, טכס אזכרה מרגש בחלקת הקבר של רב סרן (במיל.) אורן לוצאטו ז"ל (שעמד בראש משלחת דומה בשנת 2015) בבית הקברות החדש בבאר שבע בהשתתפות בני משפחתו, ארוחת ערב שבת חגיגית בביתו של יוני דריי, נכה צה"ל מדימונה שהשתתף באחת המשלחות, ביקור בקיבוץ רביבים, שם מתגורר צביקה קומיי, נכה צה"ל ממלחמת לבנון הראשונה, בהדרכתו של חבר הקיבוץ, צחי רם וכאמור- משחק ראווה בכדורסל על כיסאות גלגלים בבית הלוחם בבאר שבע, בהובלתם של חברי הבית, דיאגו ומאור. את הביקור בבאר שבע חתמה ארוחת ערב חגיגית במוצאי שבת במסעדת Jems בפארק ההייטק גב ים בעיר. צילום: עצמי


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3J84mAm