8 מיליון שקל יושקעו בסלילת 2 שבילי אופניים באופקים

משרד התחבורה משקיע באמצעות חברת נתיבי ישראל בפרויקט כ- 8 וחצי מיליון ₪ והצפי לסיום הפרויקט הינו כ- 8 חודשים.
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: יצחק קריספל ומרכז להבה אופקים / CC BY 2.5

משרד התחבורה באמצעות חברת נתיבי ישראל ממשיך בהקמת מאות קילומטרים של שבילי אופניים בכבישים בינעירוניים וכן בתווך העירוני בערים ומועצות ברחבי הארץ.  בימים אלו יחלו בחברת נתיבי ישראל בהסדרת שני שבילי אופניים באורך של 1,400 מטרים בעיר אופקים, שיתחבר לרשת שבילי אופניים בעיר ומחוצה לה. משרד התחבורה משקיע באמצעות חברת נתיבי ישראל בפרויקט הנ"ל כ- 8 וחצי מיליון ₪ והצפי לסיום הפרויקט הינו כ- 8 חודשים.  

שביל האופניים החדש שייסלל יחל בדרך בית וגן באזור בית הספר בן גוריון לאורך 300 מטרים ועד לרחוב הנביאים שם השביל החדש יחובר לשביל האופניים הקיים באזור. בנוסף ייסלל המשך לשביל האופניים במודיעים לאורך של כ 1,100 מטר, לאורך שני השבילים החברה מסדירה תאורה חדשנית, מדרכות להולכי הרגל וכן מקימה מקום מוסדר לחניה לאופניים. בנוסף, החברה תדאג להצללה לאורך השביל על ידי שתילת עצים.

לפני כשנתיים החלו בחברה בתכנון רשת שבילי אופניים בכבישים הבינעירוניים ותוך זמן קצר עיריות ומועצות פנו לחברה בבקשה להסדיר שבילי אופניים גם בתווך העירוני. כך, מאות שבילי אופניים נמצאים כבר היום בביצוע ורבים כבר הושלמו ברחבי הארץ, זאת כחלק מתוכנית העבודה של חטיבת התפעול והאחזקה בחברה. מטרת פרויקט שבילי האופניים נועד לייצר רציפות תנועתית ולאפשר הקמת רשת תחבורתית.

המהנדס בשאר חילף, מנהל מחלקת פרויקטים בחטיבת תפעול ואחזקה  בחברת נתיבי ישראל:  "מטרת השביל היא לאפשר לתושבי העיר, לצמצם את השימוש ברכב הפרטי ולעודד רכיבה על אופניים בתוך העיר ולהפחית את הגודש וכן מחוצה לה. הראייה האסטרטגית של השבילים הללו בתוך אופקים זה להתחבר לרשת האופניים הקיימת ואף להרחיב אותה לאזורים מבוקשים כמו שכונות מגורים חדשים ומוסדות חינוך ,בשבילים החדשים  הושקעה המון מחשבה בתכנון ובשילוב של השבילים שתתאים ותשתלב עם האופי של העיר ."