פעם רביעית ברציפות: נבחרת באר שבע זכתה באליפות המדינה בשחמט לשנת 2024

נבחרת מועדון השחמט ע''ש אליהו לבנט עשתה זאת שוב: הקבוצה הבכירה של המועדון מבירת הנגב זכתה בתואר אלופת המדינה זו הפעם הרביעית ברציפות
send whatsapp messsage send FB messsage
צילומים: ד''ר מרק ליבשיץ

הקבוצה הבכירה של המועדון מבאר שבע זכתה בתואר אלופת המדינה זו הפעם הרביעית ברציפות. מאז היווסדו, בשנת 1973, זכה המועדון ביותר מ- 30 אליפויות ועשרות פעמים הוכתר בתואר מחזיק גביע המדינה.

במשחקי ההכרעה שנערכו ביום שישי האחרון בהרצליה, נבחרת מועדון השחמט של באר שבע צברה 19 נקודות קבוצתיות (9 ניצחונות, תיקו אחד והפסד אחד) והקדימה בשלוש נקודות קבוצה ממועדון השחמט כפר סבא, שסיימה שנייה. למקום השלישי הגיעה הקבוצה הראשונה של מועדון השחמט ראשון לציון, שצברה 15 נקודות. בשורות הקבוצה האלופה שיחקו רבי האמנים תמיר נבאתי, מיכאל רויז, אורי קובו, ויקטור מיכלבסקי, ניצן שטיינברג, יבגני פוסטני ואלכס חוזמן.

בחודש אוקטובר השנה הנבחרת תייצג את ישראל בגביע אירופה למועדונים בסרביה.

בעקבות הזכיה, אמר ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ: "מועדון השחמט של באר שבע הוא גוף בינלאומי, שמוציא את שמה של העיר באר שבע למרחוק. מדובר במרכז מצוינות ששם את העיר על המפה בתחום השחמט, הספורט והתרבות. להישגים המופלאים של שחקני המועדון אין אח ורע בספורט הישראלי. כל זה לא היה קורה ללא 'המשוגעים לדבר'- השחקנים, הוועד המנהל של המועדון, בראשות אשר גרינבאום, ולראשת הקבוצה ומנהלת המועדן, אילנה דוד".