אחרי יום מותח: פורסמו תוצאות הבחירות הסופיות בבאר שבע (תיעוד)

בתום ספירת הקולות שלוותה בדרמה לא קטנה, הוכרזו תוצאות האמת בבאר שבע ומספר המנדטים לכל סיעה
send whatsapp messsage send FB messsage
הסיעות במועצת העיר הבאה (צילומים יח''צ)

אחרי יום שלם שהתחיל על מי מנוחות בספירת הקולות לראשות העיר (הפתק הצהוב), מתח ולא מעט ויכוחים בספירת הקולות למועצה (הפתקים הלבנים), בה התחוללה דרמה פוליטית אמיתית.

חבר המועצה הוותיק והאופוזיציונר משה ינאי לא יכהן במועצה הבאה ואיבד את המנדט שהשיג בקולות המעטפות הכפולות. 

חוזה חדש שהתנדנדו עם המנדט השני, הצליחו לקבע אותו. באר שבע ביתנו בראשות ג'ולי קייט קיבעו את עצמם לשני מנדטים, הישג גדול לשמעון טובול ראש סיעת גשר, שסיים לפני הבחירות שירות מילואים ארוך במלחמת חרבות ברזל, עם פניה לראש הממשלה לא לערוך בחירות אלה וזכה לכינוי במקפיין שלו ‘’הלוחם'' וקיבל ל-3 מנדטים. 

אחת ההפתעות הפוליטיות של המערכת המוניציפלית הנוכחית, הייתה ללא ספק רשימת ‘’חוזה חדש לבארשבעים'', שהצליחה להכניס שני חברי מועצה, שיהיו בבחינת דמויות חדשות במועצה. הליכוד לא שמר על כוחו - בגלל הפיצול לשתי רשימות נפרדות - ואמנון כהן יכהן כחבר מועצה. צח ברק, מרשימת קהילה, יכהן במועצה הבאה ושמר על כוחו. 

מדובר במועצה בהחלט לא קלה לראש העירייה, מצד אחד סיעות דתיות וחרדיות עם כוח גדול ומצד שני מחנה ליברלי-חילוני. עם זאת, יש לציין לזכותו של ראש העירייה רוביק דנילוביץ', שלא רק שהוא עתיר ניסיון פוליטי, הטא יודע לחבר ואף לפייס בין זרמים שונים ויצליח לשמור על הסטטוס קוו בעיר. 

אחרי תקופה ארוכה וקשה, בעקבות המתקפת הטרור על הנגב ומלחמת חרבות ברזל במהלך העבודה הסדירה נדחתה.  דווקא הגיוון הפוליטי למועצה יכול להיות מנותב לפלורליזם בונה ולצמיחה של כל תושבי העיר כולם. 

בהצלחה לראש עיריית באר שבע במלאכת הרכבת הקואליציה!