תלמידים ממקיף זילברמן בב"ש פיתחו אפליקציית התנדבות ייחודית

בתחרות היזמות לפתרון טכנולוגי למען העיר באר שבע זכו השבוע (רביעי, 21/2) במקום הראשון תלמידים משכבה ט' ממקיף זילברמן בעיר שפיתחו את האפליקצייה: התנדבות ב''שבילך.
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: דיאגו מיטלברג

מדובר באפליקצייה ייחודית המרכזת את כל אפשרויות ההתנדבות בבאר שבע, לכל הגילאים ובכל התחומים, עם רעיון לצבירת נקודות על שעות התנדבות למימוש במוסדות לימוד והשכלה ובבתי עסק בעיר. סמל הלוגו של האפליקציה -האינפיניטי מייצג את האינסוף שבנתינה ובקבלה חזרה.

במסגרת התחרות צוותים של תלמידים מכיתות ט' מ-12 בתי ספר בעיר, התחרו על פיתוח רעיון יישומי לפתרון טכנולוגי לחיזוק תחושת השייכות לעיר. התחרות החשובה נועדה לעודד יזמות בקרב בני נוער מבתי ספר על יסודיים בבאר שבע, לעודד אותם לבחור במסלולי הגברה טכנולוגיים וכן לקדם כל העת את שיתוף הפעולה בין חברות ההייטק, עיריית באר שבע, מערכת החינוך והאקדמיה.

הצוותים שהשתתפו בתחרות מכל מוסדות החינוך לוו על ידי מנטורים מהאקו סיסטם הטכנולוגי בבאר שבע ומיחידת בסמ"ח של צה"ל, שהגיעו למוסדות החינוך במטרה לכוון, לסייע, לדייק את הפתרון ולענות על שאלות תלמידים.

צוות השיפוט בתחרות כלל נציגים מחברת wix וחברות הייטק נוספות, ממינהל החינוך בעיריית באר שבע ומהאקדמיה.

למקום השני בתחרות הגיעה אפליקציית b-study של תלמידי מקיף רגר שמטרתה ניהול לימוד בכיתה לטובת שיפור חווית הלומד  - חיבור בין תלמידים שמעוניינים בסיוע בלימודים לתלמידים שמעוניינים לסייע בהתנדבות.

במקום השלישי זכו תלמידים ממקיף ג' עם היוזמה run7  אפליקציה לחיבור בין פעילות ספורטיבית והכרת אתרים בעיר באר שבע בהם בין היתר מקומות היסטוריים ועסקים קטנים. באמצעות היישום המשתמשים בוחרים מסלולי ריצה שעוברים בין מקומות בעיר תוך בניית מסלול אישי ובדרך זו מכירים את האתרים וההיסטוריה של באר שבע.

התחרות החשובה הנה יוזמה משותפת של עיריית באר שבע בהובלת מנהל החינוך וחברת ההייטק WIX.

עירית פררה, מנהלת מחלקת חינוך על יסודי בעיריית באר שבע: "תחרות הטכנולוגיה בין בתי הספר העל יסודיים בבאר שבע היא בדיוק שיתוף הפעולה לו אנו מייחלים, בין חברות ההייטק המובילות בישראל הפועלות בעיר לבין בני הנוער המוכשרים והסקרנים הגדלים בבאר שבע. הטכנולוגיה היא חלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו ואנו רואים חשיבות עליונה בקידום החינוך הטכנולוגי בעיר. האתגרים שאותם בחרנו השנה להציב בפני התלמידים הם אתגרים הנוגעים ישירות לחייהם ולכן כל רעיון לפתרון טכנולוגי יכול להשפיע עליהם ישירות ולעודד עוד ועוד תלמידים להמשיך ולהתפתח בתחום ההייטק, וכך לנתב את התפתחותם לכיוון הענף שמוביל את הכלכלה הישראלית והעולמית".

דקל בר, מנהל Wix באר שבע: "אנחנו רואים בעידוד ושיפור היכולות הטכנולוגיות של בני הנוער בעולם ובישראל בכלל כמשימה ראשונה במעלה. היוזמה לתחרות טכנולוגיה בין בתי הספר העל יסודיים בבאר שבע זוכה ללהתלהבות ולהצלחה גדולה מכל המשתתפים בה, ומהווה הזדמנות אמיתית לבני הנוער לפתוח דלת ולהתנסות מקרוב בגילוי, גיבוש ויצירה של פתרונות טכנולוגיים שיוכלו לשפר את חייהם של בני הנוער ותושבי העיר כולה במגוון דרכים. אנו רואים את החשיבות העצומה בקרובם של בני הנוער לעשייה הטכנולוגית אשר בכוחה לקדם אותם לעתיד טוב יותר."