חדירה מעזה של אלפי כלבים וחתולים רעבים : משרד הבריאות בהתרעה חריגה

אלפי כלבים וחתולים רעבים נכנסים משטחי עזה לישראל, אחרי שבעליהם נטשו אותם, משרד הבריאות מתריע מפני סכנת תחלואה
send whatsapp messsage send FB messsage
חדירה מעזה של אלפי כלבים וחתולים רעבים : משרד הבריאות בהתרעה חריגה כלב נטוש בעזה (מתוך העמוד של עמותת סולאלא / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

משרד הבריאות ומשרד החקלאות מבקשים מהציבור להימנע מהכנסת כלבים וחתולים משטחי הרשות הפלסטינית, מעזה ומגבול הצפון לשטח ישראל -  הכנסת כלבים וחתולים לשטח מדינת ישראל ללא אישור ובצורה שאינה מוסדרת וחוקית, עלולה להוביל להפצת מחלות בהן: כלבת, אכינוקוקוס (זניבן הכיס), לישמניה, עכברת, גרב (סקביאס) ועוד.

משרד הבריאות מבקש כי אם אדם נחשף, נשרט או ננשך ע"י חתול או כלב חשוד, יש לשטוף את מקום הנשיכה באופן מיידי במים וסבון, ולפנות ללא דיחוי ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו על מנת לשקול מתן טיפול מונע לאחר החשיפה. לאחר שעות העבודה ובמהלך סוף השבוע יש לפנות לחדר מיון בבית חולים.

משרד החקלאות קורא לציבור להגיע לכלביות רשויות מקומיות ועמותות למען בעלי חיים ולאמץ כלבים וחתולים על מנת להציל בעלי חיים ממוות או חיים בייסורים בכלוב, וכן על מנת לפנות מקום בכלביות. משרדי הבריאות והחקלאות ממליצים לאמץ כלבים וחתולים רק מעמותות מוסדרות, וזאת רק לאחר שעברו בדיקה רפואית מקיפה, טופלו וחוסנו כנגד מחלות.

במשרד החקלאות מציינים כי בהעדר גדר בין עזה לישראל, הכלבים ממשיכים לעבור לתוך ישראל. היקף אוכלוסיית הכלבים שחדרה לאזור מערב הנגב מוערך בכ-5,000 כלבים. מדובר בכלבים וחתולים רעבים, מאחר והאוכל עבורם אזל ברצועה. ברשתות החברתיות הופצו תמונות מזוויעות של חתולים אוכלים גופות מחבלים. עמותות העוסקות בטיפול בבעלי חיים בעזה מדווחות על מחסור במזון לבעלי חיים: ‘’הכנתי לחתולים שעועית, זה מה שהיה. בחנויות אין אוכל לבעלי חיים. המפונים נטשו כלבים וחתולים ויש כאלה שבעליהם נהרגו'', מספר מתנדב בעדות ברשת.