עם דמעות בעיניים, החניכים הגיעו לעוטף עזה להנציח, לזכור ולשקם

משקמים את העוטף: חניכי שנת השירות בתנועה החדשה הגיעו ליום בעוטף עזה - לשמוע, לזכור, להנציח ולשקם
send whatsapp messsage send FB messsage
צילומים: התנועה החדשה

בשבוע שעבר התקיים "סמינר רעיוני" לחניכי שנת השירות של התנועה החדשה. מדובר על שבוע שמטרתו להעמיק את הלמידה על ערכי הליבה התנועתיים והביטויים שלהם בחברה הישראלית ובתנועה לאור אירועי ה7- באוקטובר. המסע עברו חברי שנת השירות במקומות שונים בארץ, למדו עליהם, ושמעו שיחות מתושבי המקום. בנוסף, הגיעו השינשינים לעוטף עזה ליום שכולו מוקדש לתושבי העוטף, לשבעה באוקטובר ולמלחמה.

במהלך היום התפצלו השינשינים וכל אחד מהמסלולים סיירו וביקרו במקומות שונים. הגרעינרים הגיעו למושב שדה ניצן ושמעו שיחה מהחקלאי אבי פרחי שסיפר להם על ההתיישבות במקום ועל מצבם של החקלאים מאז פרוץ המלחמה. לאחר מכן, המשיכו לסיור במושב יכיני עם תושבת המקום מורן חג'בי, מנהלת קש"ח ושותפויות בתנועה החדשה בו שמעו את עדותה על אירועי ה-7 באוקטובר שהתרחשו במקום.

הש"ש של מסלול החוות התחילו את היום ביישוב תקומה, במיצג הרכבים אשר נפגעו במלחמה ושמעו שיחה עם איש פיקוד העורף שסיפר על המקום ועל התהליך שעבר על מאות הרכבים. לאחר מכן, הגיעו השינשינים לתיכון שער הנגב לשקם את החווה אשר הוקמה על ידם בתחילת השנה. מאז תחילת המלחמה, לא הגיע אף אדם להשקות ולגזום אותה והחווה צמחה פרא. הש"ש הגיעו על מנת לעשב ולגזום ואף בנו פינת ישיבה לזכרו של אופיר ליבשטיין ז"ל, ראש מועצת שער הנגב אשר נפל ב-7.10 בקרב עם מחבלים בכפר עזה. אופיר היה ראש המועצה האזורית שער הנגב והיה מעורב בפעילות החווה. מסופר שנתן לש"ש כתף תומכת ותמיד דרש בשלומם.

לאחר מכן, שתי הקבוצות התכנסו לשיחה מסכמת עם מנהל אגף החינוך של מועצה אזורית שער הנגב על המשימה המתחדשת של החינוך בעוטף בפרט ובישראל בכלל. לסיום, נערך טקס זיכרון קצר וחזרו החניכים לסמינר על מנת לעבד את היום ולהתכוונן יחד למשימות להמשך השנה לאור ההבנה של המשימה המונחת לפניהם בתקופה מורכבת זו.

יונתן בן משה, רכז שנת השירות שכבת איתן: "יום הסיור במרחב העוטף הוא יום מאתגר, שבו נחשפו השינשינים של התנועה לסיפורים הקשים שעברו התושבים והחקלאים. אך כחלק מהיום הזה, עסקו השינשינים בשיקום העוטף, בבניה והסתכלות קדימה. בימים מאתגרים אלו שמדינת ישראל עוברת תהפוכות גדולות, השינשינים בתנועה עסוקים בחינוך, פיתוח ושיקום הקהילות ברחבי הארץ. אנו נמשיך לפעול למען קידום החוסן הקהילתי בכל רחבי הארץ".